Sokakların Kralı Romeo – Roadside Romeo

SOKAKLARIN KRALI ROMEO (ROADSIDE ROMEO)
GERÇEK AŞKI VE ARKADAŞLIĞI SOKAKLARDA BULAN ROMEO’NUN HİKAYESİ

Filmin konusuna gelince, Büyük bir malikanede lüks içinde yaşayan Romeo’nun tatlı hayatı, bakıcı ailesinin Londra’ya taşınmak zorunda kalmasıyla aniden sona erer. Bir anda kendini daha önce hiç bilmediği bir dünyada bulan Romeo, Mumbai sokaklarında gezinirken yeni arkadaşlar edinir. Bu arada görür görmez kalbini kaptırdığı Laila ile tanışır. Ne var ki, bu filmde de bir kötü vardır; Romeo’nun bölgenin hakimi ve herkesin korktuğu Charlie ile karşı karşıya kalması fazla uzun sürmez. Köpeği iken, bakıcı ailesinin Londra’ya gitmek zorunda kalmasıyla kendini sokaklarda bulan Romeo adlı bir köpeğin hikayesini anlatıyor.  Hintli aktör Jugal Hansraj’ın yazıp, yönetmenliğini üstlendiği bir filmdir.
Başlıca 3 karakterden olan Laila karakterinin  Türkçe seslendirilmesi Aslı Omağ tarafından yapılmıştır. Aslı Omağ Star Tv ‘de yayınlanan Papatya dizisinden Gülşen karakterini oynayan ve ayrıca Fahir Atakoğlu’nun bestelediği Mehmet Ali Birand ve  Can Dündar’ın ortak yapımı olan 12 Mart belgeselinin Soprana solosunu seslendiren ve aynı zamanda Mimar Sinan Üniversitesi Opera ve Sahne Sanatları mezunu profesyonel olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve şehir tiyatrolarında başrol ve yönetmen yardımcılığı yapmıştır. Romeo karakterinin Türkçe seslendirilmesi Ziya Kürküt tarafından yapılmıştır. Kendisini televizyonda yarışma ve müzik programlarının sunuculuğunu yaparak tanımışızdır. Kanl D ve Star TV ‘de yayınlanan “her eve lazım ” alışveriş programının sunuculuğunu yapmaya devam etmektedir. Tv dizilerinde rol aldığı bazı filmler arasında Kara Melek, Kaygısızlar  ve Can Dostum sayılabilir.

Charlie karakterinin Türkçe seslendirilmesi Haldun Ergüvenç tarafından yapılmıştır. Uzun yıllar görev yaptığı Şehir Tiyatrosu’nda sürdürdüğü oyunculuk kariyerinin yanı sıra pek çok sinema filminde kendine özgü sesi ve yorumuyla seslendirme sanatçısı olarak görev yapmaktadır. Oynamış olduğu filmler arasında Asılacak Kadın, Son Darbe ve Firar gelmektedir.

Roadside Romeo animasyon filmi  için yaklaşık 15 milyon dolar harcanmıştır. Hindistan’ın en büyük  yapım
firmalarından biri olan, yılda 1 Milyar USD ciro yapan ve 30-40 milyon dolar bütçeli yılda 4-5 sinema filmleri çeken “Yash Raj” firması tarafından hazırlanmış bir animasyon filmidir.

Film 1,5 yılda tamamlanmış olup, 150 kişilik bir ekiple hazırlandı.Karakterleri Walt Disney tarafından tescilli olan bu film ile Bollywood’la ortak yapım gerçekleştirilmiştir.
Hindistan film sektörü hakkında bilgi verilmek gerekirse, yılda 2 milyar adet sinema bileti satılan BOLLYWOOD sektörü kaliteli filmleri ile de artık tüm dünya sinemalarında gösterildiği gibi, dünya gişelerinde de ciddi yer almaya başlamıştır. Film sektöründe ciddi bir yere sahip olan Hollywood film bütçe yatırımlarını Hindistan’a
kaydırmıştır. 8 dalda Oscar ödülü alan  Hint yapımı olan “Slumdog Milyoner” filminin Türkiye’de de iyi bir seyirciye ulaşmasından sonra,“ICON MEDYA LTD ŞTİ” bu animasyon filmi ile  birlikte temsilciliğini yaptığı Bollywood’un diğer kaliteli filmlerini getirmeye devam edecektir.
Firma başkanı Erdal Alkış aynı zamanda Türk-Hint İş Konseyi Başkan Vekili olması hasebiyle Türk Ticaret ve

Sanayi’nin Hindistan’da gelişimi için ciddi çalışmalar yaparken, aynı zamanda Türk Sinema Sektörünün uluslar arası bir kimlik kazanması için de çok büyük ve verimli çalışmalar yapmaktadır. Ülkemiz tanıtımına da bu şekilde ciddi katkılar sağlamaktadır.
Seslendirmesi Ziya Kürküt, Aslı Omağ ve Haldun Ergüvenç tarafından yapılan SOKAKLARIN KRALI ROMEO – ROADSIDE ROMEO 29 MAYIS 2009’DA SİNEMALARDA!
Bir Hint animasyonu olan filmin karakterleri Walt Disney tescilli.Miniatürk, Dünya Göz Hastanesi ve Panço firmalarının desteğini arkasına alan ROMEO şimdiden çocukların gözdesi olma yolunda.
“Romeo, bu hayatta isteyebileceği her şeye sahiptir; kocaman bir malikane, bir sürü araba, etrafından eksik olmayan kızlar ve onu çok seven bir aile. Günleri eğlence içinde geçen Romeo’nun hayattan anladığı sadece bunlardır. Ta ki bir gün, biricik ailesi onu Mumbai sokaklarında tek başına bırakıp Londra’ya taşınıncaya kadar. Romeo,  kendisini daha önce haberdar bile olmadığı bir dünyanın içinde bulur. Tarzı ve sevimliliğiyle kısa zamanda kendine arkadaş edinir. Sonra Laila ile tanışır. O hayatında gördüğü en güzel kızdır ve görür görmez kalbini ona kaptırır. Romeo’nun bölgenin hakimi, herkesin korktuğu Charlie ile karşı karşıya kalması da fazla uzun sürmez.”
Konusu ve karakterleriyle şimdiden çocukların gözdesi olan sevimli animasyonun sinema biletini getiren herkese Miniatürk’te % 40, Dünya Göz Hastanesi’nde % 25* ve Panço’da %15 ** indirim uygulanacak. Kampanyadan 29.06.2009 tarihine kadar faydalanılabilecek.
*Dünya Göz Hastanesi’ndeki % 25 indirim sadece muayenede geçerlidir.**Panço’daki % 15 indirim, indirimli ürünlerde geçerli değildir.
2008 yapımı olan Roadside Romeo Hindistan dışında 2009 yılında Avustralya, Amerika, İngiltere, Brezilya, orta batı ülkerinden Güney Afrika’ya uzanan bir alanda toplamda 35 ülkede sinema seyircisiyle buluşacak.
Yash Raj – Walt Disney ortak yapımı olan ve Hindistan’ın Hollywood prodüksiyonları düzeyinde tamamı animasyon ilk 3 boyutlu filmi özelliğine sahip “Sokakların Kralı Romeo” (Roadside Romeo) Shanghai  Film Festivali Panorama Bölümüne seçildi. Doğu Asya’nın en büyük Film Festivallerinden biri olan Shanghai  Film Festivali 13-21 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek.Film ayrıca Güney Kore’deki Seul Film Festivalinde Yarışma-dışı Misafir Bölümünde yer alacak. Seul Film Festivali ise 19-25 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek.

FİLMİN KÜNYESİ
YAZAN VE YÖNETEN JUGAL HANSRAJ  YAPIMCI  ADİTYA CHOPRA
MÜZİK SALİM – SULAİMAN  ŞARKI SÖZLERİ JAİDEEP SAHNİ  ANİMASYON TATA ELXSİ/VCL
GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ  ANSHUL CHOBEY  YÜRÜTÜCÜ YAPIMCI  SWARATMİKA MİSHRA
KURGU
ARİF AHMED  SES  ALİ MERCHANT

SESLENDİRENLER
ZİYA KÜRKÜT
ASLI OMAĞ
HALDUN ERGÜVENÇ
ROADSIDE ROMEO
SOKAKLARIN KRALI ROMEO
VİZYON TARİHİ
: 29 MAYIS 2009
Dağıtım: Pinema Film
İthalat: Icon Europe
Yönetmen: Jugal Hansraj
Senaryo:  Jugal Hansraj
Görüntü Yönetmeni: Anshul Chobey
Müzik:  Salim-Sulaiman
Yapımcılar :  Aditya Chopra, Yash Chopra
Türü : Animasyon
Süre : 93 dakika

Bir yanıt yazın