Spirit Özgür Ruh

Spirit Özgür Ruh

Özet: Hayatı, yabani bir atla kesiştiğinde dost bir ruh keşfeden, bir yere ait olmak isteyen, dediğim dedik bir kızın epik macerasını anlatan Spirit: Özgür Ruh, DreamWorks Animation’ın sevilen hikayesinin yeni bölümü.

Lucky Prescott (Isabela Merced, Dora ve Kayıp Altın Şehri), korkusuz bir akrobat binici olan ve küçük, sınır kasabası Miradero’lu rahmetli annesi Milagro Navarro’yu (Eiza González, Hızlı ve Öfkeli: Hobbs & Shaw) hiç tanımamıştır.

Lucky de annesi gibi kuralları ve sınırlamaları pek sevmemektedir. Bu durum Cora teyzesinin (Oscar ödüllü Julianne Moore) çok endişelenmesine neden olmaktadır. Lucky, Cora’nın gözetiminde Doğu Yakası’nda yetişmiştir. Fakat Lucky, çok fazla tehlikeli yaramazlık yaparak şansını zorladığında Cora tüm eşyalarını toplar ve ikisi birlikte Lucky’nin Miradero’daki babası Jim’in (Oscar adayı Jake Gyllenhaal) yanına taşınırlar.

Lucky miskin, küçük kasabadan hiçbir şekilde etkilenmez. Kendisi gibi özgür bir ruh taşıyan yabani at, Spirit’le tanışıp Abigail Stone (Mckenna Grace, Kaptan Marvel) ve Pru Granger (Marsai Martin, Küçük) adlarındaki iki biniciyle arkadaş olunca fikri değişir. Pru’nun babası, hara sahibi Al Granger (Emmy ödüllü Andre Braugher, Fox’ta Brooklyn Nine-Nine) Lucky’nin babasının en yakın arkadaşıdır.

Kalpsiz bir at bakıcısı (Emmy adayı Walton Goggins, FX’te Justified) ile ekibi, Spirit ve sürüsünü yakalamayı ve ağır işlerde çalıştırılıp tutsak edilmek üzere açık artırmaya çıkarmayı planladığında Lucky, yeni arkadaşlarından destek alarak kendisine özgürlük ve bir amaç veren ve annesinin mirasıyla ve Meksikalı kökleriyle hiç beklemediği bir bağı keşfetmesini sağlayan atı kurtarmak üzere cesur bir şekilde hayatının macerasına atılır.
Spirit: Özgür Ruh, DreamWorks Animation’ın 2002 Oscar adayı olan Özgür Ruh filmiyle ve Emmy ödüllü TV dizisiyle başlayan sevilen serinin devamı. Filmin yönetmeni Elaine Bogan (Netflix ve DreamWorks Animation Television’dan Troll Avcıları:Arcadia Hikayeleri), yapımcısı Karen Foster (ortak yapımcı, Ejderhanı Nasıl Eğitirsin?). Filmin ortak yönetmeni Ennio Torresan (senaryo sorumlusu, Patron Bebek), film müziğinin bestecisi Amie Doherty (Amazon’da Undone, DreamWorks Animation’dan Marooned).

Tür: Animasyon Macera
Oyuncular: Isabela Merced, Julianne Moore, Jake Gyllenhaal, Marsai Martin, Mckenna Grace, Walton Goggins, Andre Braugher ve Eiza González
Yönetmen: Elaine Bogan
Yazar: Derek Kolstad
Yapımcı: Karen Foster