Sürgün İnek

BİN YILIN KOMEDİSİ “SÜRGÜN İNEK” FİLMİ KENDİ GÜNÜNDE 28 ŞUBAT’TA SİNEMALARDA

“Memleket kaynıyor, senin hiçbir şeyden haberin yok …”
Ve SARIKIZ OPERASYONU BAŞLADI! “SÜRGÜN İNEK”28 ŞUBAT’TA SİNEMALARDA
Dev bir oyuncu kadrosuna sahip olan “SÜRGÜN İNEK” filmi için Yeşilçam’ın fenomen oyuncuları ve genç kuşağın en sevilen isimleri bir araya geldi. Yaşanmış bir olaydan esinlenilen “SÜRGÜN İNEK” filminin çekimleri Temmuz ayında Muğla-Yatağan ilçesinin Bozüyük köyünde gerçekleşti.

Yaklaşık iki yıldır üzerinde çalışılan “SÜRGÜN İNEK” filmi,fragmanı yayınlandığı andan itibaren iddialı bir proje olduğunu kanıtladı. Yönetmenliğini Ayhan Özen’in,senaristliğini ise Serkan Öztürk’ün üstlendiği “SÜRGÜN İNEK” bir Atmosfer Film yapımı.

“SÜTÜNÜ HELAL ET SARIKIZ…
Atatürk büstünün kırılmasına neden olan ve içinden çıkılamayacak inanılmaz olaylara yol açan SARIKIZ, filmin başrol oyucusu… Bu eşsiz komedi şöleninde Sarıkız’a Türk sinemasının yıldızları eşlik ediyor… Hasan KAÇAN, Şebnem SÖNMEZ, Fırat TANIŞ, Cezmi BASKIN,Vildan ATASEVER, Tolga GÜLEÇ, Necip MEMİLİ, Burak SATIBOL, Serkan ÖZTÜRK, Tarık PAPUÇÇUOĞLU, Bülent ÇOLAK, Sadi Celil CENGİZ, Hüseyin SOYSALAN, Erdal CİNDORUK, Savaş BAYINDIR, Ali SAVAŞÇI, Ozan AKBABA, Fırat
PAŞAYİĞİT, Mine TEBER, Bedia ENER, Uğur KIVILCIM İskender BAĞCILAR VE Eşref KOLÇAK, Yılmaz GRUDA, Köksal ENGÜR  ile Yeşilçam’a da selam gönderen “SÜRGÜN İNEK” filminin müzikleri de ünlü müzik adamı Cahit Berkay’ın imzasını taşıyor.
Sürgün ineğin yıllarca unutulmayacak hikayesi 28 Şubat’ta kendi gününde seyircisiyle buluşuyor…

FİLMİN KONUSU

Yıl 1997…Düşüncelerinden ötürü insanların sürüldüğü günlerde, sıra Gomalak köyündeki bir ineğin özgürlüğüne gelmiştir.
Şevket ve Cemile kendi halinde yaşayan,birbirlerini ve inekleri Sarıkız’ı çok seven bir çifttir.Bu çiftin hayatları ineklerinin Atatürk büstünü kırmasıyla birden bire içinden çıkılmaz bir hal alır. Bu olayın çığ gibi büyüdüğüne, hadisenin köy sınırlarını aştığına, şaşkınlık ve korkuyla şahit olurlar. Muhtarından, ihtiyar heyetine, bürokratından, askerine herkes bir ineğin peşine düşer.  Mesele büyüdükçe işle sağından solundan ilgili bütün kişiler kendilerini trajikomik bir hal içinde bulur. Olaylar giderek bir komedi şölenine dönüşür. Kahramanlarımız düştükleri bu durumdan nasıl sıyrılacaklardır? Özgürlüğünü kaybeden Sarıkız eski mutlu günlerine dönebilecek midir?

Gerçek bir olaydan esinlenilerek çekilen Sarıkız’ın hikayesi Sürgün İnek, dev oyuncu kadrosuyla bin yılın komedisi olarak beyazperdede izleyiciyle buluşuyor.

“SÜRGÜN İNEK” KÜNYE

YÖNETMEN: AYHAN ÖZEN
YAPIMCI: ALİ TOKUL&LEVENT GÜNERİ
SENARYO: SERKAN ÖZTÜRK
UYGULAYICI YAPIMCI: HATİCE DERE
MÜZİK: CAHİT BERKAY
GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ: AYDIN SARIOĞLU
KURGU: AYKUT YILDIRIM
SANAT YÖNETMENİ: REZA HEMMATİRAD
CAST DİREKTÖRÜ: ÖZLEM GÜLBİR
SES TASARIM: BURAK TOPALAKÇI
KOSTÜM: SENEM KAYHAN

CAST

HASAN KAÇAN
ŞEBNEM SÖNMEZ
FIRAT TANIŞ
CEZMİ BASKIN
VİLDAN ATASEVER
TOLGA GÜLEÇ
NECİP MEMİLİ
BURAK SATIBOL
SERKAN ÖZTÜRK
TARIK   PAPUÇÇUOĞLU
BÜLENT ÇOLAK
SADİ CELİL CENGİZ
HÜSEYİN SOYSALAN
ERDAL CİNDORUK
SAVAŞ BAYINDIR
ALİ SAVAŞÇI
OZAN AKBABA
FIRAT PAŞAYİĞİT
MİNE TEBER
BEDİA ENER
UĞUR KIVILCIM
İSKENDER BAĞCILAR
İHSAN BERK AYDIN
AYHAN TAŞ
GÜRHAN ELMALIOĞLU
YÜKSEL ÜNAL
LEVENT ÇİMEN

VE
EŞREF KOLÇAK
YILMAZ GRUDA
KÖKSAL ENGÜR
CAHİT BERKAY

[flickr-gallery mode=”photoset” photoset=”72157640298159723″]

Bir yanıt yazın