Takip 3: Son Karşılaşma – Taken 3: It End Here

TAKEN 3: IT END HERE
TAKİP 3: SON KARŞILAŞMA

Liam Neeson eski bir gizli operasyon ajanı Bryan Mills olarak karşımızda ve eski karısıyla bir araya gelme şansı karısının vahşice öldürülmesiyle kaybolmuş durumda. Tutuklanmak üzere iken öfkesine yenik düşer ve FBI, CIA, polis amansız bir şekilde onu takip etmeye başlar. Mills son kez “becerilerini” kullanarak gerçek katillere ulaşmaya çalışır. Ancak onun için anlamlı olan tek şeyi korumalıdır – kızını.
Takip’de birçok ödülün sahibi olan Liam Neeson, sinemanın belki de en yeni ve en beklenmedik aksiyon kahramanına dönüşüyor. Aynı zamanda Bryan Mills rolüne getirdiği ağırlık, seriye derinlik katıyor. Gergin tavrı yerine Bryan daha çok ailesine olan sevgisi ve sahip olduğu yeteneklerin öldürücülüğü ile tanımlanıyor.
Karakterin kalitesi, Takip filmini 2008’de zirveye taşıyan etkenlerden en önemlisiydi. Birkaç yıl sonra Neeson ve yapımcı-senarist Luc Besson, senarist Robert Mark Kamen Takip 2 projesini hayata geçirmek için Olivier Megaton yönetmenliğinde tekrar bir araya geldiler. Bir kez daha izleyici Neeson’u yeteneklerini gizli operasyonlarda kazanmış emekli ajan ve aynı zamanda ailesi için koruyucu bir baba olduğu için alkışladı.

HİKAYE
TAKİP 3’de Bryan şimdiye kadar yaşadığı en büyük sınavla karşı karşıya. Eski karısının öldürülmesinden sorumlu kişilerin peşindeyken, sayısız kanun adamı onu takipte. Gerçek katilleri ararken, bir yandan da kızını korumak zorunda.

Vizyon Tarihi: 9 Ocak 2015 (1s 43dk)
Yönetmen: Olivier Megaton
Oyuncular: Liam Neeson, Forest Whitaker, Famke Janssen
Tür: Aksiyon
Ülke: Fransa