Tehlikeli Aşk – Kites

TEHLİKELİ AŞK KITES
14 OCAK 2011’DE SİNEMALARDA

SİNOPSİS
Ağır yaralı bir adam, Meksika çölünün sert arazisinde çöl sıcağında ölüme terk edilir. Bu kişi J.dır. Bir zamanların tasasız genç adamı. Şimdinin aranan suçlusu…Onu hayatta tutan tek şey ise büyük aşkı Natasha’yı bulmaktır. Natasha başka bir kişiyle nişanlıdır ama J.’ye kavuşacağına emindir. Bu büyüleyici
güzellikteki kadın hayatına girdiği erkeklerin yaşamını sonsuza dek değiştirir.

YÖNETMEN ANURAG BASU
“Life in a …Metro” yu yaptığım sırada Rakesh Roshan benimle buluşmak istedi. Bana bir hikaye verdi ve bununla ilgili çalışmak istediğini söyledi. İtiraf etmeliyim ki; onunla Yorkshire’da IIFA Ödüllerinde karşılaşıncaya kadar bu konuyu unutmuştum. Bu suçlulukla dönüş yolunda hemen çalışmaya başladım. Senaryo üzerinde konuşmak için buluştuğumuzda fark ettim ki Hint sinemasının en başarılı filmlerinin yönetmenliğini yapmış biri benim yapımcımdı.Aynı zamanda bu benim en pahalı filmimdi ve bunun da sorumluluğu vardı. Bay Roshan’la birlikte çalışmak zor mu kolay mı diye kendime sorduğumda her zaman verdiğim cevap hep aynı oldu… çalışma yöntemlerimiz çok farklı – o inanılmaz düzenli benim tam aksime. Ama ikimizde sonuçta aynı şeyi istediğimiz için bu problem olmadı. Rakesh Roshan ve Hrithik Roshan gıpta edilecek bir baba oğul. Ayrıca yaptıkları her film çok iyi gişe yaptı. “Tehlikeli Aşk” Hrithik’İn yönetmen koltuğunda babasının olmadığı ilk filmi.
Bu film için iyi bir takım olduğumuzu ve çok iyi bir iş çıkardığımızı düşünüyorum.

YAPIMCI RAKESH ROSHAN

Ben her zaman beni hayran bırakan ve bende yeni bir alan yaratan hikayeler anlatmaya çalıştım. “Khudgraz” [1987] la başladım, sonra öldürülen kocasının intikamını almaya çalışan kadının hikayesi “Khoon Bhari Maang” [1988], “Kishen Kanhaiyya” [1990]; yeniden doğuş konulu “Karan Arjun” [1995], “Koyla” [1997] ve
oğlumun kariyerinin başladığı “Kaho Na Pyar Hai” [2000].
Hindistan’ın ilk bilim kurgu filmi olan “Koi Mil Gaya” ve yine ilk süper kahramanlık hikayesi olan “Krrish” için etrafımdaki kişiler bu işlerin tutması konusunda biraz endişeliydi. Ama her ikisi de çok gişe yaptı ve bir çok ödül kazandı.
Tehlikeli Aşk yoğun bir aşk hikayesi üzerine kurulu. Las Vegas, Santa Fe, New Mexico gibi bir çok farklı şehirde çekim yapıldı ve milyon dolarlık bir bütçeye sahip. Bu film farklı mekanlarda çekilmesinin yanında bir de çok zorlu aksiyon sahnelerine sahip bu nedenle bu filmi yönetecek lüksüm olmadığına karar verdim ve
bir yönetmen aramaya başladım. Anurag Basu’nun “Gangster” ını seyrettiğimde onunla aynı vizyona ve duyarlılığa sahip olduğumuzu anladım.
Aşk evrensel ve en güzel duygulardan biri, ama çoğu zaman kolay hikayeleri anlatması en zordur. Anurag ve Hrithik ile birlikte bunu en iyi şekilde yapmaya ve dünyanın yer yerinden izleyenlerin kalbine değmeye çalıştık. Aşkın dili, sınırı yoktur ve sizi özgür kılar… Aşk için limit gökyüzüdür.
Bu filmi insanların kalbimde bir yer bulacağı güven ve inancıyla yaptım. Umarım bu filmi izledikten sonra insanlar gökyüzünde bir uçurtma gördüklerinde hayatlarında ilk kez bunu “gerçek aşk” olarak akıllarından geçirirler.

Yönetmen:
Anurag Basu
Oyuncular: Hrithik Roshan, Barbara Mori, Luce Rains, Kangana Ranaut

Bir yanıt yazın