Tehlikeli Oyun – Poker Face

SKY ve MEP CAPITAL sunar
ALCEON ENTERTAINMENT PARTNERS ve ARCLIGHT FILMS INTERNATIONAL
iş birliğiyle
Bir JBH ENTERTAINMENT, FUTURE ARTISTS ENTERTAINMENT ve
FEAR OF GOD FILMS yapımı
TEHLİKELİ OYUN
Yönetmen RUSSELL CROWE
25 Kasım 2022
Hikâye ve Orijinal Metin STEPHEN M COATES
Senarist RUSSELL CROWE
Oyuncular: Russell Crowe, Liam Hemsworth, RZA, Elsa Pataky, Aden Young, Steve Bastoni, Daniel MacPherson, Brooke Satchwell, Molly Grace, Paul Tasson and Jack Thompson


ÖZET: Büyük kazançların ve kayıpların olduğu poker dünyasına odaklanan filmde Russell Crowe, teknolojiden servet kazanmış dolar milyarderi ve kumarbaz Jake Foley karakterine hayat veriyor. Milyarder Foley, en iyi arkadaşlarına asla unutamayacakları bir gece hazırlar ve onlara hayal bile edemeyecekleri kadar çok para kazanma şansı tanır. Ancak bu oyunu oynamak için, oyuncuların hayatlara pahasına korudukları tek şeyi yani en özel sırlarını ortaya dökmeleri gerekir.
Oyun ilerledikçe, Foley’in arkadaşları oynadıkları oyunun gerçekte neyin hakkında olduğunu keşfedecektir.

RUSSELL CROWE
Yönetmen, Yazar ve “JAKE FOLEY” Karakteri
Zamanımızın en iyi oyuncularından biri olarak kabul edilen RUSSELL CROWE, bir Akademi Ödülü® sahibidir. Crowe’un oyuncu olarak kazandığı pek çok başarının arasında, art arda üç sene En İyi Erkek Oyuncu adaylığı da bulunur. 1999’da THE INSIDER filmindeki üstün performansı ile Oscar’a aday olan Crowe, 2000 senesinde En İyi Film ödülünü de alan GLADIATOR ile Oscar’ı kucaklar. Aktör, 2001 yılında yine En İyi Film Akademi Ödülü kazanan A BEAUTIFUL MIND filmi ile En İyi Erkek Oyuncu ödülüne bir daha aday olur.
Akademi Ödülü’nün yanı sıra, Crowe’un Ridley Scott’ın yönettiği GLADIATOR filmindeki Romalı general-gladyatör Maximus performansı, Eleştirmenlerin Seçimi Derneği ve Londra Sinema Eleştirmenleri Birliği de dahil olmak üzere birçok eleştirmen topluluğu tarafından En İyi Erkek Oyuncu ödülüne layık görüldü. Crowe bu performansıyla ayrıca Altın Küre, BAFTA ve Screen Actors Guild (SAG) adaylıkları da kazandı.
Crowe kariyerindeki ilk Oscar adaylığını GLADIATOR’den bir yıl önce Michael Mann’in yönettiği THE INSIDER filminde canlandırdığı sigara şirketi için muhbirlik yapan Jeffrey Wigand rolüyle elde etti. Crowe bu rolle Los Angeles Film Eleştirmenleri Derneği, Eleştirmenlerin Seçimi Derneği, Ulusal Sinema Eleştirmenleri Topluluğu ve National Board of Review tarafından En İyi Erkek Oyuncu ödülüne layık görüldü. Aynı yıl aktör Altın Küre, BAFTA ve SAG adaylıkları da elde etti.
Crowe’un Ron Howard’ın yönettiği A BEAUTIFUL MIND filminde Nobel Ödülü sahibi John Forbes Nash, Jr. karakteri ile sergilediği usta oyunculuk, aktöre üçüncü Oscar adaylığının yanı sıra üst üste üçüncü Eleştirmenlerin Seçimi Ödülü’nü getirdi. Başarılı aktör, En İyi Erkek Oyuncu dalında Altın Küre, BAFTA ve SAG Ödüllerinin yanı sıra birçok eleştirmen topluluğunun ödüllerini de evine götürdü. Crowe 2005’te Cinderella Man filminde yine yönetmen Ron Howard’la beraber çalıştı. Russell Crowe, Cinderella Man filminde canlandırdığı Jim Braddock karakteriyle Altın Küre ve SAG adaylıklarının yanı sıra En İyi Erkek Oyuncu dalında Avustralya Film Enstitüsü (AFI) Ödülü’nü kazandı.
Crowe’un yönetmenlik kariyeri 2015 yılında, aynı zamanda başrolünü de üstlendiği epik drama THE WATER DIVINER ile başladı. Film, En İyi Film de dahil olmak üzere üç dalda Avustralya Sinema ve Televizyon Sanatları Akademisi Ödülü kazandı. Crowe’un yönetmenliğini üstlendiği ikinci film olan yine kendisinin de rol aldığı gerilim filmi TEHLİKELİ OYUN ise 25 Kasım 2022’de vizyona giriyor.