Teslimiyet

“Dört transseksüelin hayatı bir sinema filmi oldu: ”

“TESLİMİYET!”

Gerçek travestilerin rol aldığı Teslimiyet, 17 Aralık 2010 da gösterimde

Dört transseksüelin hayatı bir sinema filmi oldu. Çekimleri Tarlabaşı’nda gerçekleşen Teslimiyet, 17 Aralık 2010 da vizyona giriyor. Senaryosunu Zeynep Özcan ve Emre Yalgın’ın yazdığı, yönetmenliğini de yine Emre Yalgın’ın yaptığı Teslimiyet’in oyuncuları da gerçek transseksüellerden oluşuyor: Didem Soylu, Buse Kılıçkaya, Ayta Sözeri ve Seyhan Arman.

Teslimiyet, İstanbul’un Tarlabaşı semtinde oturan dört travestinin hayalleri ve mücadelelerini ele alıyor. Sanem beraber yaşadığı üç travestiyle birlikte fahişelik yaparak hayatını kazanmaktadır. Ancak yaşadığı hayattan mutlu değildir. Bir kahramanın çıkıp O’nu bu hayattan kurtarmasını beklerken, mahalleye yeni taşınan Gökhan’ı görür ve çocukça oyunlarla O’nun ilgisini çekmeyi başarır. İkili arasında suskun bir ilişki başlar. Oturduğu ev beklenmedik olaylarla sarsılırken, Sanem Gökhan’ın yanına sığınmak zorunda kalır. Ve Gökhan’ın Sanem’in kimliğini, Sanem’in ise Gökhan’ın güvenilirliğini sorguladığı bir yolculuk başlar.

www.teslimiyetfilm.com

FİLMLE İLGİLİ GENEL BİLGİ
Vizyon Tarihi:
17 Aralık 2010,
Orijinal adı:
Teslimiyet,
Türü: Dram,
Yönetmen: Emre Yalgın, Senaryo: Zeynep Özcan, Emre Yalgın,
Görüntü
Yönetmeni: Seçkin Savaş,
Sanat Yönetmeni:
Tennur Baş,
Müzik: Saki Çimen
Oyuncular: Kanbolat Görkem Arslan, Didem Soylu, Seyhan Arman, Ayta Sözeri, Buse Kılıçkaya, Zeynep Özcan, Müfit Aytekin ve Özay Fect

Bir yanıt yazın