The Gunman

  TAKEN’IN YÖNETMENİNDEN  
 JAVIER BARDEM            SEAN PENN                 IDRIS ALBA    
            
Gerçek Av Başlasın 20 MART’TA SİNEMALARDA  

Uluslararası aksiyon-gerilim filmi THE GUNMAN’ de 2 Oscar ödüllü Sean Penn başrolde. Sean Penn’e filmde Javier Bardem, Idris Elba, Ray Winstone, Mark Rylance ve Jasmine Trinca eşlik ediyor. Film uluslararası çok satan THE PRONE GUNMAN kitabından uyarlanmıştır.
Sean Penn’in canlandırdığı Jim Terrier, devletin anlaşmalarını yapan eski bir ajandır.  Çalıştığı organizasyon tarafından ihanete uğramıştır. Bu olay onu saklanmaya, Avrupa ve Afrika’da kedi fare oyunu oynamaya zorlamıştır.
‘’No Country For Old Men’’ filmiyle Oscar kazanmış Javier Bardem, James Bond filminden tanıdığımız İdris Elba ve Altın Küre ödüllü Ray Winstone filmin başarılı oyuncu kadrosunu oluşturuyor.  
    
 SİNOPSİS  
“Seçilmiş tetikçi sensin Jim.” Afrika’da bir NGO ile çalışan, köylülere temiz su yardımı yapan Jim Terrier bir gün kuyu başındayken 3 adamın onu aradığını duyar. Bu adamların Terrier’i öldürmek için orada oldukları bellidir. Terrier onlarla dövüşerek kaçmayı başarır. Kendisini öldürtmek için başına koyulan para ödülünü farkındadır.
Terrier öncelikle İngiltere’ye giderek eski arkadaşı Stanley ile buluşur. Stanley Terrier’e öldürme emrini kimin verdiğini bulmasına yardım edeceğine söz verir.
Terrier bu olayın eski çalıştığı organizasyonla bağlantılı olduğunu düşünmektedir. 8 Yıl önce Kongo Cumhuriyeti’nin liderini vurma emri almıştır. Bu suikast ile bölgede iç savaş ve kaos yaşanmıştır. Terrier baskı ile acilen ülkeden ayrılmak zorunda kalmıştır.
Şimdi elindeki kanıtı ile Terrier, Barselona’ya giderek onu öldürme emri veren adamla bağlantısı olan Felix’le yüzleşmeye karar verir. Felix, hem Terrier ile eski organizasyon arasındaki bağlantı konumundadır hem de Jim’e yapılan suikasttaki tetikçi görevini Felix vermiştir. Felix şimdi bir iş adamı olmuştur.
Barselona’dayken Jim, eski aşkı Annie’yi bulur. Suikastın gerçekleştiği zamanda Jim Annie’yi geride bırakarak kaçmak zorunda kalmıştır. Annie tekrardan Jim’e güvenmekte düşüncelidir ve Terrier’den doğruları anlatmasını ister. Terrier tehlikeli hayatından Annie’yi korumak için onu güvenli bir eve yerleştirir.
Terrier onu öldürme emrini verenleri bulmak için noktaları birleştirmeye devam ederken, eski patronu Cox’un 8 yıl önce suikast için onları kiralayan şirketle çalıştığını öğrenir. Cox Afrika’da iş yapmak istemektedir, Terrier ise bu şirketi Kongo’da olan olaylarla bağdaştırabilecek tek kişidir.  Terrier Cox ile görüşmeyi beklerken, Ajan Barnes Terrier’e yaklaşır ve ihtiyacı olursa onunla iletişime geçmesini söyler. Terrier kısa süre sonra Cox ile görüşmelerinin beklediği gibi gitmediğini ve eski arkadaşı tarafından ihanete uğradığını anlar.
Cox, Annie’nin saklandığı güvenli evi bulur ve Terrier’e  şantaj yapmak için Annie’yi kaçırır. Terrier, Annie’yi kurtarabilmek için Cox’a elindeki kanıtları vermeye karar verir. Terrier ve Cox Barselona’da boğa güreşi stadında buluşmaya karar verirler. Annie Cox’un elinden kaçmayı başarır. Terrier Cox’la dövüşür ve Annie’nin güvenliğini sağlar. Tam kurtulduklarını düşünürken İnterpol ajanları belirir. Terrier’in geçmişi ile yüzleşme vakti gelmiştir.