The King’s Man: Başlangıç – The King’s Man

The King’s Man: Başlangıç 7 Ocak’ta Sinemalarda

20th Century Studios’dan çıkan “The King’s Man: Başlangıç” filmi, Matthew Vaughn’ın önceki iki filmi olan “Kingsman: Gizli Servis” ve “Kingsman: Altın Çember” filmlerinin ön bölümü niteliğindedir.

“The King’s Man: Başlangıç” ilk bağımsız istihbarat teşkilatının temellerini, tarihin en zalim ve en kötü suç dehalarının, milyonları katletmek üzere toplanması ve bir adamın onları durdurmak için zamanla yarışması hikayesi üzerinden anlatılıyor.

“The King’s Man: Başlangıç” filmi Matthew Vaughn tarafından yönetildi (“Kingsman: Gizli Servis,” “Kingsman: Altın Çember,” “Göster Gününü,”) ve başrolleri ise, Ralph Fiennes (“Spectre,” “Büyük Budapeşte Oteli”), Gemma Arterton (“Summerland,” “Kaçış”, Rhys Ifans (“Snowden,” “Alis Harikalar Diyarında 2”), Matthew Goode (“Downton Abbey,” “Resmi Sırlar”), Tom Hollander (“Bird Box,” “Bohemian Rhapsody”) Harris Dickinson (“Malefiz: Kötülüğün Gücü,” “Karanlık Zihinler”), Daniel Brühl (“Zafere Hücum,” “Umut Bahçesi”) ve Djimon Hounsou (“Captain Marvel,” “Yeni Bir Ülkede”) ve Charles Dance (The Crown,” “Game of Thrones”).

Matthew Vaughn, p.g.a ve arkadaşları, “Kingsman” yapımcıları David Reid, p.g.a ve Adam Bohling, p.g.a “Kingsman”in yapımcılarıdır ve Mark Millar, Dave Gibbons, Stephen Marks, Claudia Vaughn ve Ralph Fiennes ise filmin yönetici yapımcılarıdır.

“The King’s Man: Başlangıç” filmi Mark Millar ve Dave Gibbons’ın “Gizli Servis” kitabından esinlenilmiştir ve hikâye ise Matthew Vaughn’dan, senaryo ise Matthew Vaughn & Karl Gajdusek (Hedefteki Adam,” “Oblivion”) tarafından yazılmıştır.

Yönetmen Matthew Vaughn, “The King’s Man: Başlangıç” filmini beyaz perdeye uyarlamak için çarpıcı bir film ekibini bir araya getirdi: görüntü yönetmeni Ben Davis (“Dumbo,” “Captain Marvel”); yapım tasarımcısı Darren Gilford (Star Wars: Güç Uyanıyor,” “Kingsman: Altın Çember”); kostüm tasarımcısı Michele Clapton (“Mamma Mia! Yeniden Başlıyoruz,” Game of Thrones”); film editörleri Jason Ballantine (“O, “Mad Max: Fury Road”) ve Rob Hall (“Son Darbe,” “Bobby”); filmin bestecileri Matthew Margeson (“Rocketman,” “Kingsman: Altın Çember”) & Dominic Lewis (“Tavşan Peter,” “Goosebumps 2”); ve VFX süpervizörü Angus Bickerton (“Kingsman: Altın Çember,” “Monuments Men”).

“The King’s Man: Başlangıç” filmi A.B.D vizyonuna 22 Aralık, 2021’de giriyor.

Yönetmen: Matthew Vaughn
Oyuncular: Ralph Fiennes, Gemma Arterton, Rhys Ifans, Matthew Goode, Tom Hollander, Harris Dickinson, Daniel Brühl, Djimon Hounsou, Charles Dance
Senaryo: Matthew Vaughn, Karl Gajdusek
Yapımcılar: Matthew Vaughn, David Reid, Adam Bohling
İdari Yapımcılar: Mark Millar, Dave Gibbons, Stephen Marks, Claudia Vaughn, Ralph Fiennes
Mark Millar
Tür: Aksiyon, Macera
Süre: 130 Dakika
Hikâye: Matthew Vaughn
Vizyon Tarihi: 07 Ocak 2022
Dağıtım: UIP Filmcilik