Tuz ve Ateş -Salt and Fire

SALT AND FIRE – TUZ VE ATEŞ

Yaşayan efsane yönetmen Werner Herzog’dan muhteşem oyuncu kadrosu ve sürprizlerle dolu hikayesi ile yine nefesleri kesen gerilim, aksiyon ve dramın iç içe geçtiği unutulmaz bir yapım daha. TUZ VE ATEŞ, Michael Shannon ve Gael Garcia Bernal’in muhtes¸em performanslarıyla da büyük beğeni topluyor.

Gu¨ney Amerika ekolojik bir felaketle yüz yüzedir. Birleşmiş Milletler, bu elzem durumu incelemek üzere Bolivya’ya bir heyet gönderir. Fakat bilimsel araştırmalar yürütmekle sorumlu heyet, daha havalimanından dışarıya adım atamadan kaçırılır. Komplonun arkasında ise bölgede faaliyet gösteren büyük bir şirket vardır. Şirketin gizemli, kapitalist ve filozof CEO’su, dünyanın geleceğini tehdit eden faciadan da sorumludur aslında. Bu karmaşa içinden çıkılmaz bir hal alırken hemen yanlarındaki bir volkanın aktif hale gelmesiyle de işler iyice çığırından çıkar.

Her yaptığı filmle ödül alan ve olay yaratan yönetmen Werner Herzog’un doğanın ve insanlığın hayatta kalma mücadelesini işleyen kıyamet gerilimi TUZ VE ATEŞ, Toronto’dan Şangay’a kadar pek çok uluslararası festivalden övgüler aldı.

BD-Fransa-Almanya-Meksika, İngilizce-İspanyolca, 2016, 102’

Yönetmen: Werner Herzog
Oyuncular: Gael Garcia Bernal, Michael Shannon, Werner Herzog, Anita Briem, Veronica Ferres