UGLY DOLLS

UGLY DOLLS

Kelly Clarkson, Nick Jonas, Janelle Monae, Blake Shelton ve Pitbull gibi isimlerin oyunculuk ve şarkıcılık yeteneklerini sergilediği, STF Films’in yeni animasyon müzikal macerası UglyDolls geleneklerin dışına çıkıyor. Film, 2001 yılında piyasaya sürülen, benzersiz ve çok sevilen pelüş oyuncak fenomeninden ilham almış.
Eğlence, müzik ve macerayı, seyircilerin daha önce karşılaşmadığı karakterler ve dünyalarla harmanlayan UglyDolls, kabul etme, çeşitlilik, güçlendirme, neşe ve dostluğun yanı sıra, kişinin, kendinin en iyi hâli olmasını yücelten bir film.
Sevimli ve farklı Uglyville kasabasında, acayip olan kutlanıyor, tuhaf olan özel sayılıyor ve güzelliğin, gözle görünenden fazlası olduğu kabul ediliyor. Burada özgür ruhlu Moxy ve UglyDoll arkadaşları her günü neşe içinde geçiriyor, hayatı ve sunduğu sonsuz olasılıkları kutluyor. Uglyville’in benzersiz sakinleri ara sıra, yeni bir UglyDoll’un belirdiği ve toplumun kucak açtığı şehrin üzerindeki gökyüzüne bakıyor.

Moxy bu değişik kasabadaki alışılmadık hayatını çok seviyor ama meraklı olduğu için, Uglyville’in bulunduğu dağın diğer tarafında herhangi bir şey olup olmadığını da merak ediyor. Moxy en yakın arkadaşlarından bir grup topluyor ve başka bir kasaba keşfettikleri bir yolculuğa çıkıyorlar – Perfection – burada bir çocuğun sevgisini bulmak için mezun olup gerçek dünyaya gönderilmeden önce kurallar çerçevesinde eğitim alan daha geleneksel bebekler var.

Perfection’da, Moxy ve ekibi, yeni gelenlerin eğitiminden sorumlu mükemmel bebek Lou’nun hinliklerine maruz kalıyor. Burada UglyDolls, farklı olmanın ne demek olduğuyla yüzleşecek, sevilme arzularıyla mücadele edecek ve nihayetinde de inanılmaz olmak için mükemmel olmak gerekmediğini, asıl özünüzde kim olduğunuzun önemli olduğunu anlayacak.

David Horvath ve Sun-Min Kim tarafından pelüş oyuncak markası olarak çıkan UglyDoll, kısa sürede dünyada çok sayıda hayran edindi ve 2006 yılında Toy Industry Association tarafından yılın oyuncağı seçildi. Çocuklar, ergenler ve yetişkinler tarafından da çok sevilen UglyDoll karakterleri, farklılığın desteklendiği ve kucak açıldığı muhteşem “Ugly evreninde” sevimli “çirkinlik”leriyle diğerlerinden ayrılıyor.

Gösterim Tarihi: 17 Mayıs 2019
Dağıtım: Pinema Film
Yönetmen: Kelly Asbury
Oyuncular: Kelly Clarkson, Nick Jonas, Janelle Monae, Blake Shelton
Seslendirme Kadrosu:
Lou: Harun Can
Moxy: Didem Atlıhan
Ugly Dog: Fatih Er
Peggy: Tuğbey İstanbulluoğlu
Ox: Sinan Divrik
Lucky Bat: Adilcan Demirel
Babo: Tarkan Koç
Wedgehead: Sabanur Aksoy
Wage: Özlem Abacı
Lydia: Didem Çimen
Kitty: Sevinç Sırma
Mandy: Funda Eskin
Nolan: Ahmet Taşar
Tuesday: Milay Ezengin