Unutulmaz Aşk – The Best of Me

“The Best of Me / Unutulmaz Aşk”

Sevilen yazar Nicholas Sparks’ın çok satan kitabından uyarlanan Unutulmaz Aşk, iki eski lise aşkı olan ve 20 yılın ardından sevdikleri bir arkadaşlarının cenazesi için geldikleri küçük kasabalarında yeniden bir araya gelen Dawson ve Amanda’nın hikâyesini anlatıyor. Bu buruk bir araya gelişleri, unutamadıkları aşkı yeniden ateşler. Ancak çok geçmeden, 20 yıl önce onları ayrılmaya zorlayan güçlerin hâla yaşamakta olduğunu ve bugün çok daha büyük bir tehlike yarattığını fark ederler. Uzun yılları kapsayan bu destansı aşk hikâyesi, ilk aşkımızın hiç bitmeyen gücünü ve ele geçmez ikinci şanslarla yüz yüze geldiğimizde karşılaştığımız yürek burkan seçimleri anlatıyor.

“En sevdiğim dostumsun. En derin aşkımsın. Sen benim en iyi yanımsın.”
– Dawson Cole
İnsan ilk gerçek aşkını asla unutmaz. Kim olursanız olun, nereli olursanız olun hatta o zamandan beri nerede olursanız olun, bu, hepimizin ortak noktası olan basit gerçeklerden biridir. Zaman insanları değiştirebilir, yollar ayrılabilir ve söylenmemiş şeyler kalabilir ama bir bağ güçlüyse, insan gerçek aşkının yoğunluğunu asla unutmaz. Hep “Ya ikinci bir şansımız olsaydı?” düşüncesi vardır.
Amanda Collier, uzaktan bakıldığında mükemmel bir yaşam sürüyor gibi görünmektedir. Güzel bir ev, sevecen ve uysal bir genç oğul ve başarılı bir koca. Gerçekte ise bu, Amanda’nın zamanla alıştığı ve iyi planlanmış bir maskedir. Geçmişi tekrar karşısına çıkmanın bir yolunu bulana dek diğer olasılıklara karşı hissizdir. Şartlar onu hayatının aşkı Dawson Cole’la, yıllar önce kaybettiği, kocaman bir kalbi olan sorunlu çocukla yeniden birleştirir. Aslında Dawson onu çok asil bir niyetle azat etmiştir. O zamandan beri de Amanda’yı özlüyordur. Aşkta bir ikinci şans kendini gösterdiğinde, bir zamanlar yakaladıkları ilişkiyi yeniden alevlendirme fırsatını görürler. Ama zaman, hiç onlardan yana olmamıştır ve duygusal risk son derece yüksektir.

Yönetmen: Michael Hoffman
Yapımcılar: Justin Burns, Denise Di Novi, Alison Greenspan, Ryan Kavanaugh
Türü: Dram, Romantik
Oyuncular: James Marsden, Michelle Monaghan, Liana Liberato
Yapım Yılı: 2014
Süre:117 dk.

Bir yanıt yazın