Ustura Dönüyor – Machete Kills

Machete Kills/Ustura Dönüyor
“Öldürmek için geri döndü!”

2010 yılında vizyona giren ve kendi türünde büyük yankı uyandıran, Machete/Ustura”nın devam filmi olan Machete Kills/Ustura Dönüyor aksiyon, suç ve gerilim severlerin, ünlü oyuncular ve usta yönetmen Robert Rodriguez ile buluşması için adeta bir şölen niteliği taşıyor.
Başrollerde Danny Trejo, Michelle Rodriguez, Sofia Vergara gibi ünlü oyuncuların yanında,
filmde çok zengin bir kast sizleri bekliyor. Filmin başrollerinde Mel Gibson, Antonio Banderas, Cuba Gooding Jr.Charlie Sheen, Jessica Alba, Lady Gaga bu isimler yer alıyor.

SİNOPSİS
Eski ajan Machete Cortez, Amerika Birleşik Devletleri’nin onur listesindedir ve yeni görevi için Meksika’ya gönderilir. Burada onu ölümcül ve zorlu bir görev beklemektedir.
Tüm gezegeni yok edebilecek güçteki bir silahı ve ona sahip olan silah tüccarı Mend ez The Madman’i Demian Bichir etkisiz hale getirmek, hiç de kolay olmayacaktır.
Machete karşılaştığı büyük ve tehlikeli engeller sonrasında eski arkadaşlarını toplamaya başlar, bu arada müttefikler de toplanmaya başlamıştır. Machete ezeli düşmanları karşısında her zamanki gibi gözü kara ve kahramanca savaşmaya başlar…

MACHETE KILLS
Yönetmen: Robert Rodriguez
Yapımcılar: Sergei Bespalow, Aaron Kaufman, Robert Rodriguez, Liana Nikolic, Alexander Rodnyansky, Rick Schwartz
Türü: Aksiyon, Suç, Gerilim
Oyuncular: Danny Trejo, Alexa Vega, Amberd Heard, Mel Gibson, Antonio Banderas
Yapım Yılı: 2013
İthalat / Dağıtım: Pinema

PRODÜKSİYON
NOTLARI
Yönetmen Robert Rodriguez; “Machete Kills/Ustura Dönüyor için filmin Machete karakterinin bir süper kahraman oluşunu net şekilde görebileceğimiz bir yapıma imza attığını belirtiyor.
Çekimleri 29 günde tamamlanan filmin bütçesi Rodriguez’in daha önce yaptığı birçok
filmden daha maliyetli oldu.
Sincity ve Predators’ta Troublemaker ekibiyle çalışan Rodriguez bu filmde de aynı ekibi tercih etti. Filmde kast, bütçe, F/X’ler oldukça yüksek ve bu doğrultuda gerilim ile aksiyon dozu çok yüksek sahneler titizlikle çekildi.

Bir yanıt yazın