Vay Başıma Gelenler

VAY BAŞIMA GELENLER!
YILIN KOMEDİ FİLMİ 4 EKİM’DE SİNEMALARDA…

Sinema sezonu, seyirciyi tam anlamıyla kahkaha krizine sokacak olan ‘Vay Başıma Gelenler!’ adlı komedi filmiyle açılış yapıyor. Semra Dündar’ın senaryosunu yazarak, yönetmen koltuğunda oturduğu “Vay Başıma Gelenler!” komedi ve macera dozu yüksek, temposu hiç düşmeyen bir film olarak seyirci ile buluşacak.
Çekimleri İstanbul’da ve İzmir’in Bergama ilçesinde yapılan, Hüsnü Şenlendirici, Metin Keçeci, Merve Altınkaya, Sinan Bengier, Metin Şentürk, Levent İnanır, Abidin Yerebakan, Müge Oruçkaptan ve Hüseyin Elmalıpınar’ın rol aldıkları film özlenen Yeşilçam klasikleri tadındaki film 4 Ekim 2013’ten itibaren vizyona girecek.
İlk kez bir sinema filminde yer alan ünlü klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici’nin oyunculuğuyla herkesi şaşırtacağı filmde, Murat ve Meto adlı iki kankanın maceraları, komedi dozu yüksek bir dille anlatılıyor. Her genç gibi zengin olup yaşadıkları zorlu İstanbul hayatından “yırtma” hayalleri kuran Murat (Hüsnü Şenlendirici) ve Meto (Metin Keçeci) adlı iki canciğer arkadaş, paraya en çok sıkıştıkları anda para kokusu aldıkları Bergama’ya giderler ve orada hiç de hesaba katmadıkları maceralara atılırlar. İkisi de hayta, bir baltaya sap olamamış tipler olmasına rağmen, Murat, arkadaşından daha öte, bir de kötü alışkanlığa sahiptir. Birkaç yıl önce babasını kaybeden Murat, bu kaybının acısıyla isyankar bir genç olmuş, kumar gibi kirli bir işe bulaşıp, borç batağına saplanmıştır. Metin ise sevdiği kızla evlenmek üzeredir; ancak parasızlıktan ötürü nasıl düğün yapacağını Murat’la birlikte kara kara düşünmektedir. İki genç, bir taraftan çakma işporta malı satmaktan, şans oyunları oynamaya, at yarışlarında tüyo verip kupon doldurmaya kadar bir çok sözüm ona “iş” dalında para kazanıp borçlarını ödemeye ve para biriktirmeye çalışırlarken, diğer taraftan Murat, kumar borcu yüzünden sürekli peşinde olan kumarhaneci Organik Rıfat’a (Levent İnanır), elinde avucunda ne varsa kaptırmıştır. Hiç hesapta olmayan dedesi (Sinan Bengier) ile ansızın tanışan Murat, zengin olma hayaliyle Bergama’ya sürüklenir; fakat hayatının tamamen değişeceğinin henüz farkında değildir.

YAZAN & YÖNETEN: SEMRA DÜNDAR
YAPIM ŞİRKETİ: KÜLT FİLM YAPIM
YAPIMCI: KEMAL ÖĞÜN
PROJE TASARIM & HİKAYE: KEMAL ÖĞÜN
SÜPERVİZÖR: SEMRA DÜNDAR-KEMAL ÖĞÜN
GÖRÜNTÜ YÖN.: TAYFUN ÇETİNDAĞ
YARD YÖN.: BURAK YIRTAR
KURGU: İLYAS UYGUR-FONO FİLM
MÜZİK: HÜSNÜ ŞENLENDİRİCİ
CAST DANIŞMANI: LATİF AKGEDİK
SANAT YÖN.: KÜLT SANAT
MAKYAJ: FİLİZ ÖZGÜL
KOSTÜM: ESENGÜL SEZGİN
SÜRE: 100 DK
TÜRÜ: KOMEDİ-MACERA
VİZYON TARİHİ: 4 EKİM 2013
ÇEKİM YERİ:  İZMİR-BERGAMA, İSTANBUL
OYUNCULAR: HÜSNÜ ŞENLENDİRİCİ (MURAT), METİN KEÇECİ (METO), MERVE ALTINKAYA (ZEYNEP), SİNAN BENGİER (EFE DEDE), LEVENT İNANIR (ORGANİK RIFAT), HÜSEYİN ELMALIPINAR (KAZIM AMCA), MÜGE ORUÇKAPTAN (AYŞE), ABİDİN YEREBAKAN (CANAVAR), MELEK YARGICI (TÜLİN), INGA OJOG, MUSTAFA ŞEN, VOLKAN BAŞ, TÜLAY BULUT, ALİ BULUT, DERYA ŞEN VE BERGAMA HALKI…
KONUK OYUNCU: METİN ŞENTÜRK (SORGU MEMURU)

Bir yanıt yazın