Venedik’te Cinayet – A Haunting in Venice

VENEDİK’TE CİNAYET

KONU: Ünlü dedektif Hercule Poirot, yeni ve soluksuz bir serüvenle beyazperdeye geri dönüyor. 20thCentury Studios imzalı ‘Venedik’te Cinayet’, polisiye edebiyatın efsane ismi Agatha Christie’nin ‘Elmayı Yılan Isırdı’ adlı romanından uyarlandı.

Emekli olan ve dünyanın en göz alıcı şehirlerinden Venedik’e giden Poirot, istemese de çürümüş ve hayaletlerle dolu bir şatoda düzenlenen bir spiritüel seansı ziyaret eder. Misafirlerden birinin öldürülmesi sonucu Poirot kendini gölgeler ve sırlarla dolu karanlık bir dünyanın içinde bulur.

2017 yapımı ‘Doğu Ekspresinde Cinayet’ ve 2022 yapımı ‘Nil’de Ölüm’ filmlerinin yapımcılarını tekrar bir araya getiren ‘Venedik’te Cinayet’te yapımcılığı Kenneth Branagh, Judy Hofflund, Ridley Scott ve Simon Kinberg üstleniyor. Sinemaseverleri gizemli bir yolculuğa sürükleyecek film, 15 Eylül 2023’ten itibaren vizyonda olacak.

Yönetmen: Kenneth Branagh
Oyuncular: Kyle Allen, Kenneth Branagh, Camille Cottin, Jamie Dornan, Tina Fey, Jude Hill, Ali Khan, Emma Laird, Kelly Reilly, Riccardo Scamarcio, Michelle Yeoh
Senaryo: Michael Green
Yapımcılar: Kenneth Branagh, Judy Hofflund, Ridley Scott, Simon Kinberg
Süre: 103 Dakika
Tür: Doğaüstü-Gerilim
Vizyon Tarihi: 15 Eylül 2023

FRAGMAN: