Yasak Aşk – A Royal Affair

YASAK AŞK

62. Berlin Film Festivali’nde En İyi Senaryo ve En İyi Erkek Oyuncu dallarında Gümüş Ayı alan “YASAK AŞK / A ROYAL AFFAIR”, 18. yüzyıl Danimarka Sarayı’nda yaşanan büyük bir aşk ve skandalın Avrupa tarihini değiştiren bir devrime dönüşmesinin hikayesini anlatıyor.
Ejderha Dövmeli Kız’ın senaristi Nikolaj Arcel tarafından yönetilen “YASAK AŞK / A ROYAL AFFAIR”ın başrollerinde Mads Mikkelsen, Alicia Vikander ve VII. Christian rolüyle 62. Berlin Film Festivali’nde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü kazanan Mikkel Boe Følsgaard yer alıyor.
“YASAK AŞK- A ROYAL AFFAIR” 20 Temmuz’da sinemalarda!

Konu:

Akli dengesi yerinde olmayan Kral VII. Christian’a rehberlik etmesi için saraya gelen Doktor Struensee, idealist ve aydınlanmacı fikirleriyle tanınmaktadır. Doktor’un devrimci nitelikteki hayat görüşleri Kral’ı etkiler ve saraydakilerin itirazlarına rağmen aldığı kararlarda ona danışmaya başlar. Diğer taraftan benzer görüşleri paylaşan Kraliçe Caroline ile Doktor arasında zamanla karşı konulamaz bir ilişki başlar. Ortak hayaller ve tutku ile örülen bu yasak aşk bir ulusun kaderini değiştirecektir…

Yönetmen: Nikolaj Arcel
Senaryo: Rasmus Heisterberg, Nikolaj Arcel
Kitap: Bodil Steensen-Leth
Oyuncular:
Mads Mikkelsen, Mikkel Boe Følsgaar, Alicia Vikander
Vizyon Tarihi:
20 Temmuz 2012
Süre: 137 dk.
İthalat: Calinos Films
Dağıtım: Tiglon
Türkçe altyazılı fragman: http://www.sendspace.com/file/9xwwoh (62.39MB)

Bir yanıt yazın