Yedinci Oğul – Seventh Son

YEDİNCİ OĞUL
(Seventh Son)

Efsanelerle sihrin çarpıştığı büyüler zamanında mistik bir tarikatın geriye kalan tek savaşçısı (Oscar® ödüllü Jeff Bridges) geleceğine dair kehanetlerde bulunulan, olağanüstü güçlerle doğmuş bir kahramanı, son Yedinci Oğul’u (Ben Barnes) bulmak üzere yola çıkar. Çiftçi olarak yaşadığı sessiz hayatından koparılan olasılık dışı bu genç kahraman, savaşlarla güçlenmiş rehberiyle birlikte karanlık bir kraliçeyi (Julianne Moore) ve kraliçenin krallıklarına karşı gönderdiği doğaüstü suikastçı ordusunu yenmek üzere cesur bir maceraya atılır.

Sergei Bodrov’un yönettiği Yedinci Oğul’un senaryosu Charles Leavitt ve Steve Knight’a, film hikayesi Matt Greenberg’e ait. Film, Joseph Delaney’in “Hayaletin Çırağı” adlı kitap dizisinden uyarlanmıştır. Filmin yapımcıları Basil Iwanyk, Thomas Tull ve Lionel Wigram’tır. Jon Jashni, Brent O’Connor ve Alysia Cotter sorumlu yapımcılar, Jillian Share ve Erica Lee ise ortak yapımcılardır.

Yönetmen: Sergei Bodrov
Senaryo: Charles Leavitt and Steve Knight
Film Hikayesi: Matt Greenberg
Uyarlanan “Hayaletin Çırağı” Adlı Kitap Dizisinin Yazarı: Joseph Delaney
Yapımcılar: Basil Iwanyk, Thomas Tull, Lionel Wigram
Sorumlu Yapımcılar: Jon Jashni, Brent O’Connor, Alysia Cotter
Oyuncu Kadrosu: Jeff Bridges, Ben Barnes, Alicia Vikander, Kit Harington, Olivia Williams, Antje Traue with Djimon Hounsou ve Julianne Moore
Gösterim Tarihi: 30 Ocak 2015
Dağıtım: UIP Filmcilik
Tür: Epik Aksiyon-Macera