Yola Geldik: Komedi Mafya

Yola Geldik: Komedi Mafya

Konu: Kutay (Ozan Dağgez) ve Yusuf (Serkan Şengül) bir akaryakıt istasyonunda beraber çalışmaktadırlar. Çalıştıkları istasyonun hatırı sayılır bir miktarda parasını, Beyoğlu barlarında yerler. Akaryakıt istasyonunun sahibi Ethem Bey (Ferdi Kurtuldu), kasadaki bu para açığını fark eder.

Kutay ve Yusuf bu para açığını kapatmanın yollarını ararlar ancak parayı bir türlü tedarik edemedikleri için işlerinden kovulurlar. Ardından istasyona bırakılan emanet aracı da alarak sırra kadem basan ikili, tesadüfen yollarının kesiştiği Osman Nuri (Teoman Gelmez) ve Selman (İrfan Aslanhan) ile geri dönüşü olmayan yollara ve başlarından belanın eksik olmayacağı maceralara girerler. Yeraltı dünyasının önemli mafya liderlerinden Toto Cemal (Orhan Aydın) ve Arnavut Salih (Serhat Özcan)’e ait olan malları ellerinde tutarak zengin olma peşine düşen dört arkadaş, aslında farkında olmadan büyük bir belanın tam ortasında kalırlar.

Kutay’ın annesi ve sözlüsü Feleknaz (Ayça Kuru) ise, Toto Cemal tarafından kaçırılarak alıkonulur. Kutay, Yusuf, Osman Nuri ve Selman bakalım başlarına açtıkları bu belalardan nasıl kurtulacaklar?

Gösterim Tarihi: 22 Nisan 2016
Dağıtım: Pinema Film
Yapım: 11K Film
Yönetmen: Haydar Işık
Senarist: Orhan Aydın
Yapımcı: İsmail Çağlar, Fevzi Işık, Orhan Aydın
Kostüm Sorumlusu: Özge Tuna
Ses Mühendisi: Safa Gökhan Huylu
Yardımcı Yönetmen: Nazlı Bora
Sanat Yönetmeni: Tarık Gökçay
Set Amiri: İsmail Akelelmas
Işık Şefi: Yunus Kayıra
Kuaför: Haydar Sarısakal
Makyaj: Mehtap Kaplan
Kamera Operatörü: Kadir Kübüç
Ses Süpervizör: Kerem Aktaş
Müzik: Saki Çimen
Tür: Komedi
Süre: 96 dk.
Kurgu Yönetmeni: Oğuz Çelik
Görüntü Yönetmeni: Mustafa Ekmekçi
Yapım Koordinatörü: Oktay Günduru
Uygulayıcı Yapımcı: Osman Kazancıgil
Oyuncular: Ozan Dağgez, Meral Kaplan, Orhan Aydın, Serkan Şengül, Ferdi Kurtuldu, Ayça Kuru, Teoman Gelmez, İrfan Aslanhan, Serhat Özcan, Balamir Emren, Tolga Akman, Erhan Mirahmetoğlu, Oumar İsmail, Gürkan Kaçar, Başak Aslı Koşuçu, Serhat Önal, Fatma Öney, Levent Aykul