Zaferin Rengi

ZAFERİN RENGİ

BİR LİDERİN DEHASI SAHALARDA YÜKSELEN UMUT BİR MİLLETİN DİRİLİŞİ ZAFERİN RENGİ 16 ŞUBAT’TA SİNEMALARDA

16 Şubat’ta vizyona girecek, yapımcılığını ve yönetmenliğini Abdullah Oğuz’un üstlendiği ZAFERİN RENGİ filminin fragmanı yayınlandı.

SAHADA YEŞEREN UMUT 7’DEN 70’E MEMLEKETİN HER KÖŞESİNE YAYILIR

Sezonun merakla beklenen filmi ZAFERİN RENGİ; 1918-1923 yılları arasında yaşanmış gerçek olaylara dayanan, Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Anadolu’da başlatılan milli mücadelenin, işgal altındaki İstanbul’da büyümesini ve futbol zaferleriyle kenetlenip, moral bulan Türk halkının bağımsızlık için direnişini konu alıyor. Türk spor tarihine damgasını vurmuş en önemli futbol başarılarımızdan biri olan Harington Kupası’yla final yapacak olan film, 16 Şubat’ta sinemalarda izleyici ile buluşacak.

Filmin ana kahramanı, Fenerbahçe’nin kurucu üyesi ve efsane kaptanı Galip Bey’i yeni neslin yetenekli oyuncularından Kubilay Aka canlandırırken, Peyker rolünde Gülper Özdemir’i izleyeceğiz. Ayrıca ekranların ve sinemanın güçlü oyuncularından Nejat İşler (Sabri Toprak), Timuçin Esen (Topkapılı Cambaz), Yiğit Özşener (Mustafa Kemal Paşa), Gonca Vuslateri (Vera), Yılmaz Bayraktar (Yüzbaşı Bennett) ve Birce Akalay (Halide Edib Adıvar) da dönemin sembol siyasetçilerine, aydınlarına, askeri figürlerine ve Türk futbol tarihinin kahraman sporcularına hayat veriyor.

Filmin üç teaser’ın ardından yayınlanan fragmanında, Atatürk’ün Fenerbahçe Kulübü’ne yaptığı ziyaretten ve Fenerbahçe’nin işgal kuvvetleriyle yaptığı maçlardan heyecan verici kareler de yer alıyor.

16 Şubat’ta vizyona girecek olan ve yönetmen koltuğunda Abdullah Oğuz’un oturduğu, ZAFERİN RENGİ filmi, oyunculukları, dekor, makyaj ve kostüm tasarımlarıyla da izleyiciyi bir asır öncesinin İstanbul’una geri götürecek.

Yönetmen: Abdullah Oğuz
Oyuncular: Gülper Özdemir, Nejat İşler, Kubilay Aka
Tür: Dram
Süre: 2 sa 37 dk
Vizyon Tarihi: 16 Şubat 2024
EvrenselProductions
ANSProduksiyon

İŞGAL ALTINDAKİ İSTANBUL’DA FUTBOLLA YAZILAN DİRENİŞİN DESTANI

ZAFERİN RENGİ Fragman