80 Günde Devrialem – Around the World in 80 Days

80 GÜNDE DEVRİALEM – 9 HAZİRAN’DA SİNEMALARDA

BUZ DEVRİ 2 filminin senaristinden ve MİNYONLAR, LORAKS ve ŞARKINI SÖYLE filmlerinin ekibinden ailecek izlenecek macera dolu, muhteşem bir animasyon!

Jules Verne’in dünyaca ünlü ve bütün dillere çevrilmiş, aynı isimli sevilen eseri 80 GÜNDE DEVRİALEM’den esinlenen film, meraklı ve sevimli bir maymun ile kendini herkese ispatlamaya kararlı bir kurbağanın okyanusları, çölleri, ormanları aştıkları, dünya etrafındaki heyecan ve sürprizlerle dolu serüvenlerine bizi de davet ediyor.

Film, Jules Verne’in dünyaca ünlü eseri 80 GÜNDE DEVRİ ALEM’den esinleniyor. Kurnaz ve sakar bir kurbağa olan Phileas bir gün herkesi karşısına alarak 80 günde dünyayı gezerek bir rekor kıracağını iddia eder. Phileas’ın bu iddiayla yola çıkacağını duyan ve hayali hep dünyayı keşfetmek olan küçük maymun Passepartout da onun peşine takılır. İkili yolculukları boyunca ormanlardan, okyanuslardan, hiç bilmedikleri adalardan ve çöllerden geçerek kendilerini eğlencesi bitmeyen bir serüvenin içinde bulur. Acaba bu iki maceraperest dünya turunu vaktinde tamamlayabilecek midir ?

Orijinal Adı: Around the World in 80 Days

Yönetmen: Samuel Tourneux
Senaryo: David Michel, Gerry Swallow
Tür: Animasyon, Macera, Komedi
Süre: 82 Dakika