American Honey

AMERICAN HONEY

KONUSU: İlk kez gösterildiği 69. Cannes Film Festivali’nden büyük övgüler toplayarak George Miller başkanlığındaki jüriden Jüri Özel Ödülü’nü kucaklayan American Honey, yoksulluk gibi hayat sıkıntılarını geride bırakarak evden kaçan ve ABD’de şehir şehir dolaşarak dergi aboneliği satan bir grubun peşinde uzun yolculuğa katılan Star’ın (Sasha Lane) öyküsüne odaklanıyor. Jack’in (Shia LaBeouf) de yer aldığı bu grupta Star’ı, yaşayacağı aşk ve renkli parti geceleri bekliyor.

Yönetmen: Andrea Arnold
Yapımcılar: Thomas Benski, Lars Knudsen, Lucas Ochoa, Pouya Shahbazian, Jay Van Hoy, Alice Weinberg
Senaryo: Andrea Arnold
Oyuncular: Sasha Lane, Shia LaBeouf, Riley Keough, McCaul Lombardi
Görüntü Yönetmeni: Robbie Ryan
Kurgu: Joe Bini
Yapım Yılı: 2016
Ülke: ABD, İngiltere
Süre: 163 dakika

JILL SOLOWAY’DEN AMERICAN HONEY ÜZERİNE
Transparent dizisinin senarist ve yönetmeni, Six Feet Under, How to Make it in America’nın senaristlerinden, Emmy ödüllü yapımcı ve yönetmen Jill Soloway’in American Honey yorumu: ‘’Açlık. Kamerayı görüntülerle doldurmak için ihtiyaç duyulan en önemli şey ve bir yönetmenin ihtiyaç duyduğunu düşündüğüm en mühim şey aynı zamanda. Arzu dolu yönetmenler arıyorum. Devasa bir kalp ile oynamak için ortaya çıkan, satırları yeterince büyük ve geniş çemberler çizen oyuncuların oynamak istediği çevreler… Bunlar Andrea Arnold’da var ve onun sayesinde yönetmen olduğuma eminim.
American Honey ile yeniden sergilenen bu açlığa sahip olmak istedim. Arnold’ın Sasha Lane’i Star’a çevirme şekli içime işledi. Onların özlemleri, duygu arayışları, canlılık için birlikte dans eden insan gruplarının melankolisiyle beraber…’’

Filmin fragmanı:

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=sQH_c8PxFvU[/embedyt]