Asfalt Çiçekleri

ASFALT ÇİÇEKLERİ

Yönetmenliğini Kamil Koç’un yaptığı “Asfalt Çiçekleri” isimli sinema filmi Roll Caption dağıtımıyla sinemalarda gösterime giriyor.
Eskimez film tarafından yapımı gerçekleşen, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Başbakanlık Tanıtma Fonu, Selçuk Belediyesi, Ulusoy Osmancık Asya dinlenme tesisleri tarafından desteklenen filmin çekimleri, İstanbul, İzmit, Osmancık, Kahramanmaraş, Hatay, Osmaniye, İzmir, Selçuk ve Konya’da tamamlandı.
“Asfalt Çiçekleri” genç bir ressamın arayış hikayesini anlatan, arayan, aranılan ve yalnızlık denkleminde bir yol filmidir.

Hasan, eşyanın sınırları ile kendi sınırları arasında varoluşsal ilişki kuran genç bir ressamdır. Haifa ise Fransa’da göçmen olarak yaşayan ve kendi köklerini aramak için doğuya etnik müzik yolculuğuna çıkan “Asfalt Çiçekleri” adlı sokak müzisyenlerinin solistidir.
Hasan ve kız arkadaşı bir gece evlerinin yakınındaki üst geçitte şarkı söyleyen Haifa ve arkadaşlarıyla karşılaşır. Bu karşılaşma Hasan’ın hayatında önemli bir dönüm noktası olur. Kendisini anlayacak kızı bulduğunu düşünen Hasan, Haifa’yı Türkiye sınırları içinde takibe başlar.
Hasan’ın dijital fotoğraf sanatçısı kız arkadaşı Elif  de bu yolculuğa cep telefonu takip uygulaması ile katılır.
Arayan, aranılan ve yalnızlık arasındaki ilişki üzerine kurulu bir yol filmidir Asfalt Çiçekleri.

FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen ve Senaryo: Kamil Koç
Yapım: Eskimez Film
Oyuncular:Hilmi Korkmaz, Sema Şahingöz, Sinem İslamoğlu, Semir Aslanyürek, Adnan Erdoğan
Müzik: Kerem Çakıroğlu, Onur Aymergen
Süresi: 92 dk.
Yapım yılı : 2014

Bir yanıt yazın