Aşk Yolunda

AŞK YOLUNDA 19 KASIM 2021 SİNEMALARDA !

“O yüzük bu parmağa girecek” mottosu ile yola çıkan film, Seçil Çömlekçi’nin 2019 yılında yayımlanan kitabı ‘Bizimkisi Bir Ah Hikayesi’nden uyarlandı. Filmin senaryosunu Seçil Çömlekçi yazarken senaryo süpervizörlüğünü aynı zamanda filmin yönetmeni olan Ahmet Kapucu yaptı. Yapımcılığını Aytaç Medya adına Aytaç Ağdağ yaparken başrollerini Çiğdem Batur, Şahin Irmak, Bora Cengiz üstlendi, onlara Asuman Dabak, Bengi İdil Uras, Ayhan Taş, Çetin Altay, Halil İbrahim Kalaycıoğlu, Alev Oraloğlu, Belinay Köle, Kaan Güvenilir ve Yağız Bankoğlu eşlik etti.

Filmde, şanssızlığı her yerde başına bela olan güzeller güzeli Bade, tam evlenme teklifi alacağı sırada sevgilisi Arda ondan ayrılır ve Bade kendini bir baht açma yolculuğunda bulur. Falcılar, hocalar, terapiler, yeni çıkmış tüm öğretiler gibi bir dolu yol denedikten sonra yepyeni bir fikir düşer önüne: Şanssızlığının nedeni Atalarının aldığı ahlar olabilir…Bu ahın sorumlusunu ararken kendini ebesinin köyünde bulan Bade’nin en büyük yardımcısı ise kendi gibi şanssız biri olan Yusuf’tur. İkili girdikleri türlü maceraların sonunda şanssızlıklarının en büyük şansı olduğunu anlayabilecekler midir?

Aşk Yolunda, son dönem Türk Sinemasındaki Romantik komedi filmleri arasında en iddialı yapımlarından biri olarak adından söz ettirecektir.

Konu; Nihayet o gün gelmişti.

Şanssızlığa tur bindirmiş bir kızın, şeytanın bacağını çatırdatıp beklenen yüzüğü parmağına takacağı o gün… Sonradan adını “kurulmamış yuvamın yıkıcısı” koyacağı bir adam, esas oğlanın elindeki yüzüğü düşürmesine sebep olana kadar her şey olağan akışında ilerliyordu. Ancak evlenme teklifinin tam ortasında yüzük yuvarlandııı, yuvarlandııı ve hiç olmayacak bir yerde durdu. Bunu ilahi mesaj sayan esas oğlan usulca olay yerini terk etti.

Ancak esas kız pes etmedi ve bastı yemini: “O yüzük bu ele gelecek!” Bunun için türlü türlü yollar denerken atalarımızın aldığı ahların kuşaktan kuşağa aktarıldığını öğrendi. Tüm hayatını etkileyen ahın ona kimden miras kaldığını öğrenmeye çalışırken kendini başka bir maceranın içinde bulur.

@Askyolundafilmofficial

KÜNYE

YÖNETMEN: AHMET KAPUCU
OYUNCULAR: ŞAHİN IRMAK, ÇİĞDEM BATUR, BORA CENGİZ, BENGİ İDİL URAS,
ASUMAN DABAK, BELİNAY KÖLE, ÇETİN ALTAY, AYHAN TAŞ, YAĞIZ BANKOĞLU,
KAAN GÜVENİLİR, HALİL İBRAHİM KALAYCIOĞLU, ALEV ORALOĞLU
MÜZİK: TOYGUN UĞUR TOSUNOĞLU
ORTAK YAPIMCI: AHMET KAPUCU
SENARYO: SEÇİL ÇÖMLEKÇİ
GENEL KOORDİNATÖR: YAĞIZ BANKOĞLU
YAPIM: AYTAÇ MEDYA
YAPIMCI: AYTAÇ AĞDAĞ