Atan Kazanır – Next Goal Wins

Atan Kazanır – Next Goal Wins

Thor Ragnarok yöntemeni Taika Waititi’nin yeni filmi ATAN KAZANIR 5 Ocak’ta sinemalarda

Film Özeti: Taika Waititi imzalı Next Goal Wins, tarihinde 31-0 gibi bir yenilgi bulunan Amerikan Samoası futbol milli takımı ve bu takıma çekidüzen vermesi için göreve getirilen antrenörün hikâyesini anlatıyor.

KONU: Oscar Ödüllü Taika Waitit’nin (Jojo Rabbit, Thor: Ragnarok) yönetmen koltuğunda oturduğu ve gerçek bir hikayeye dayanan ‘Atan Kazanır’, 2001’deki acımasız 31-0’lık yenilgisiyle ünlü Amerikalı Samoa futbol takımını konu alıyor. Dünya Kupası Elemeleri’nin yaklaştığı zamanda geçen bu komedide, dünyanın en kötü futbol takımını güçlendirmesi için talihsiz, başına buyruk antrenör Thomas Rongen (Michael Fassbender), takım antrenörü olarak işe alınır. 5 Ocak 2024 tarihinde sinemalarda vizyona girecek olan film, bu esnada yaşanan olayları anlatıyor.

Yönetmen: Taika Waititi
Oyuncular: Michael Fassbender (Thomas Rongen), Oscar Knightley (Tavita), Kaimana (Jaiyah), David Fane (Ace), Rachel House (Ruth), Beulah Koale (Daru), Uli Latukefu (Nicky Salapu), Chris Alosia (Jonah), Semu Filipo (Rambo), Ioane Goodhue (Smiley), Lehi Falepapalangi (Pisa), Hio Pelesasa (Samson), Will Arnett (Alex Magnussen), Elisabeth Moss (Gail)
Senaryo: Taika Waititi, Iain Morris
Yapımcılar: Jonathan Cavendish, Garrett Basch, Taika Waititi, Mike Brett, Steve Jamison
Tür: Komedi-Dram-Spor
Süre: 103 Dakika
Vizyon Tarihi: 5 Ocak 2024
UIP Filmcilik