Atlıkarınca

ATLIKARINCA, 1 NİSAN 2011 de sinemalarda

Başrollerinde Mert Fırat, Nergis Öztürk ve Zeynep Oral’ın yer aldığı, İlksen Başarır’ın yönettiği ATLIKARINCA, 1 Nisan 2011 de vizyona giriyor.

Yönetmen Başarır, Atlıkarınca’nın senaryosunu, önceki filmi Başka Dilde Aşk’ta da olduğu gibi, oyuncu Mert Fırat’la birlikte yazdı. Atlıkarınca filminin senaryosu,  47’nci Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Senaryo Ödülü’nü aldı. Ayrıca, bu yılki festivalde filmin genç oyuncusu Zeynep Oral da Behlül Dal Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü.

Atlıkarınca, 30. Uluslararası İstanbul Film Festivali’nde Ulusal Altın Lale ödülü için yarışacak.Yönetmen İlksen Başarır, Atlıkarınca’yı “karakterlerin psikolojik durumlarını en iyi şekilde ortaya koyup, kamerayı durumu izleyen üçüncü bir göz gibi kullanarak ortaya çıkardığımız gerçekçi bir sinema filmi” olarak tanımlıyor.

Filmin konusu:

Erdem, Sevil ve çocukları Edip ve Sevgi’nin küçük bir kasabada süren yaşamları, Sevil’in annesinin felç geçirmesi sonucu İstanbul’a taşınmalarıyla değişmeye başlar. Aradan geçen on yıl içinde Edip yatılı okula gitmiş ve evden uzaklaşmış, Erdem ise  hala her zaman ulaşmak istediği iyi bir yazar olma hayalinin peşindedir. Sevgi’nin ani bir şekilde değişen tavırlarını, içine kapanmasını ve mutsuzluğunu fark eden Sevil, evde yaşanan bazı olayları sorgular ve kapalı kapılar ardındaki karanlık sırrı keşfeder. Söylenemeyenler, çocuklukta açılan yaralar, suskunluklar bir gün çatlaktan sızmaya başlayınca oluşturduğu girdap da bütün aileyi paramparça eder. Erdem’in beklenmedik ölümü, bu cehennemden kurtulmaları için yeterli olacak mıdır? Yoksa  ailenin her üyesi, hayatları boyunca tek başlarına taşımak zorunda kalacakları gerçeklerle baş başa mı kalacaklardır?

www.atlikarincafilmi.com

Bir yanıt yazın