Hop Dedik: Deli Dumrul

TÜRKİYE HAZIR OL BİRŞEYLERE 1 NİSAN 2011 “HOP DEDİK” ZAMANI

YALANA, DOLANA, TALANA, HIRSIZA, ARSIZA, YOLSUSA, LÂİNE VE HAİNE VE CÜMLE HAŞERATA “HOP DEDİK”

Türk sineması her sene büyük yatırımlar yaparak ilerlerken birbirinden ünlü oyuncular ve iddialı senaryolar ile sektöre büyük katkıda bulunuyor.Sinema izleyicisi gişelere giderek gereken desteği verdiği sürece Türk sinemasında ki yatırımcılar işlerine devam ediyorlar. İşte sinemaya gönül veren ve yatırımlarına devam eden yapımcı Ali Avcı ve Fatih Metin farklı bir bakış açısı ve büyük bir cesaret ile “Hop Dedik” filmini 1 Nisan 2011 de izleyici ile gişelerde buluşturmaya hazırlanıyor.

Çekimleri Kayseri’de tamamlanan ve birbirinde ünlü sinema emekçilerinin rol aldığı filmde yönetmenliğini Oğuz Yalçın,senaryosunu da Emniyet Amiri Bayram Özbek yazdı. Bu ekibin Kayseri’de başlayan ve büyük bir inançla, sevgi ve mutluluk içinde tamamlanan çekimler herkesin beğenisini kazandı. Yapımcı Ali Avcı ve Fatih Metin Türk sinemasına bir örnek olacak yapıma da el atmanın gururunu yaşarken filmde argo konuşma, küfürleşme, öpüşme ve yatak sahneleri yok. İşte bu unsurlar olmadan da film yapılacağını kanıtlamak isteyen Ali Avcı ve Fatih Metin bu konuda ekibine, kendisine ve en önemlisi sinemaseverlere çok güveniyor.

1 Nisan 2011 de vizyona girecek olan “Hop Dedik” filmi özellikle ailelerin sinemaya gönül rahatlığıyla gideceği bir film özelliğini taşıyor. Türk sinemasına yıllarını vermiş tecrübeli oyunculardan yola çıkılarak gerçekleşen filmde başrolleri Perihan Savaş, Bulut Aras, Emir Benderlioğlu, Ceren Benderlioğlu Orhan Bıyıklı, Atalay Demirci, Mesut Çakarlı, Ferdi Akarnur, Sabri Özmener, Melih Çardak, Yaşar Uzer, Erdal Cindoruk, Nurhan Yılma, Buket Bulut, İsrafil Köse, Çetin Altay, Serhat Saylan, ,Ümit Keleş gibi birbirinden kaliteli oyuncular filmde rol alıyor.

Filmin ilk gala gösterisi Kayseri’de, ikinci gala gösterisi de İstanbul’da gerçekleşecek. Şu anda “Hop Dedik” filminin gösterisi için yoğun çalışma içinde olan yapımcı Ali Avcı ve Fatih Metin Kayseri ile İstanbul arası mekik dokuyor. Filmin galasına birbirinden önemli siyasetçilerinde katılması beklenirken birçok sanatçı ve iş dünyasının önemli isimleri de gerek Kayseri gerekse İstanbul’da gerçekleşecek galada yerlerini alacaklar.

Her çekilen filmin her yapımcı gişe bekler ve o umut ile filmine yatırım yapar. İşte iki genç yapımcı bu umut ve inanç ile yola çıktığı sektörde yerini almak ve daha çok film çekerek sinema sektöründe kalıcı adım atmayı amaçlıyor. “Hop Dedik” aslında hayatımızda her an yaşadığımız olumsuz olaylara “Hop Dedik” diyor. Doğruyu ve yanlışı ayırıyor. Yanlışın karşısında “Hop Dedik” diyerek doğrulara sahip çıkıyor. İşte Türk sineması farklı bir senaryo anlayışı ve o senaryoya inanmış bir ekip ile yola çıkmanın mutluluğunu yaşıyor. Yapımcı Ali Avcı ve Fatih Metin filminin gişe yapacağından emin ama yinede bir rakam vermekten kaçınıyor. Gerçekten eşiniz ve çocuklarınızla eğlenmek, gülmek ve gözyaşı döküp heyecan yaşamak istiyorsanız “Hop Dedik” 1 Nisan 2011 de Türkiye’nin her sinema salonunda sizleri bekliyor olacak.

Uzun bir aradan sonra kamera karşısına geçen Bulut Aras projeye çok güvendiğini söylerken iyi gişe yapacağı iddiasında bulundu. Ayrıca usta oyuncu Perihan Savaş’ta aynı şeklide kaliteli bir filmde rol aldığı için mutlu olduğunu açıkladı.

Gösterim Tarihi: 01 Nisan 2011
Dağıtım: MFP – Cine Group
Yapım: Evrensel Medya – Beyaz Film
Yönetmen: Oğuz Yalçın
Yapımcı: Ali Avcı
Senaryo: Bayram Özbek
Oyuncular:
Emir Benderlioğlu, Orhan Bıyıklı, Ceren Şekerci, Mesut Çakarlı, Ferdi Akanur, Sabri Özmener, Melih Çardak, Yaşar Uzer, Erdal Cindoruk, Nurhan Yılma, Buket Bulut, Atalay Demirci, İsrafil Köse, Çetin Altay, Serhat Saylan, Mehmet Özgür, Ümit Keleş, Perihan Savaş, Bulut Aras

Bir yanıt yazın