Avcı: Kış Savaşı – The Huntsman: Winter’s War

UNIVERSAL PICTURES Sunar
PERFECT WORLD PICTURES Ortaklığıyla
Bir ROTH FILMS Yapımı

AVCI
KIŞ SAVAŞI

Yapım Bilgisi: Avcı: Kış Savaşı filminde Pamuk Prenses’in öncesindeki hikayeyi keşfedin. Chris Hemsworth (Thor ve Avengers  serileri) ve Oscar ödüllü Charlize Theron (Mad Max: Fury Road, Prometheus), Pamuk Prenses ve Avcı filmindeki rollerine geri dönerken kendilerine Emily Blunt (Sicario, Into the Woods)  ve Jessica Chastain (The Martian, Zero Dark Thirty) eşlik ediyor.

Theron, iyi kız kardeşi Freya’ya (Blunt) ihanet eden kötü kraliçe Ravenna rolünde. Affedilemez bir hareketle sahip olduğundan haberdar olmadığı buz gücünü salar ve Freya’nın kalbini sevgiye karşı dondurur. Kuzey’deki bir krallığa çekilen Freya, koruyucuları olarak Avcılardan oluşan ve tek kuralı içlerinden kimsenin birbirine aşık olmaması olan bir ordu yetiştirir.

İki kraliçe arasında hükümdarlık savaşı tırmanırken, aralarında duran kahraman, Freya’nın en seçkin Avcısı Eric’tir (Hemsworth). Eric, kalbini ele geçiren tek kadın olan savaşçı Sara (Chastain) ile birlikte Freya’ya kız kardeşini yenmesi için yardım etmelidir. Yoksa Ravenna’nın kötülüğü sonsuza dek egemen olacaktır.

Cedric Nicolas-Troyan’ın (Karayip Korsanları serisi, Pamuk Prenses ve Avcı) yönettiği, efsanevi destanın, nefes kesen başlangıç bölümünde ekibin başında bir kez daha yapımcı Joe Roth (Malefiz, Alis Harikalar Diyarında) yer alıyor.

Aksiyon macera filmininin kadrosunda ayrıca, atılgan cüce Nion rolünü tekrar canlandıran NICK FROST (Hot Fuzz) ve krallığın sadık bir hizmetkarı rolüyle Prens William’ı yeniden canlandıran SAM CLAFLIN (The Hunger Games serisi) yer alıyor. Kadroya sihirli ülkenin en nahoş karakterlerinden biri olan Gryff rolüyle ROB BRYDON (Cinderella), akla gelebilecek en sert cücelerden biri ve Gryff’in zıttı olan Bayan Bromwyn rolüyle SHERIDAN SMITH (TV’den Mrs. Biggs) ve Bromwyn’in tatlı ama güçlü yardımcısı Doreena rolüyle ALEXANDRA ROACH (The Iron Lady) da katılmış.
Nicolas-Troyan’ın başarılı yaratıcı ekibinde görüntü yönetmeni PHEDON PAPAMICHAEL (Nebraska, Sideways), yapım tasarımcı DOMINIC WATKINS (Pamuk Prenses ve Avcı, United 93), kurgu CONRAD BUFF IV (Titanic, Rise of the Planet of the Apes), üç Oscar ödüllü kostüm tasarımcı COLLEEN ATWOOD (Chicago, Alice in Wonderland), görsel efektler süpervizörü PAUL LAMBERT (Oblivion, Gone Girl) ve sekiz Oscar adaylığı bulunan besteci JAMES NEWTON HOWARD (The Hunger Games series, Pamuk Prenses ve Avcı) yer alıyor.
EVAN SPILIOTOPOULOS (gelecek film Beauty and the Beast) ve CRAIG MAZIN (The Hangover serisi) tarafından yazılmış olan EVAN DAUGHERTY (Divergent) tarafından yaratılan karakterlerden uyarlanan Avcı: Kış Savaşı filminin sorumlu yapımcıları SARAH BRADSHAW (Maleficent) ve PALAK PATEL (Pamuk Prenses ve Avcı).

CHRIS HEMSWORTH
CHARLIZE THERON
EMILY BLUNT
NICK FROST
SAM CLAFLIN
ROB BRYDON
ve
JESSICA CHASTAIN

Sorumlu Yapımcılar: SARAH BRADSHAW, PALAK PATEL
Yapımcı: JOE ROTH
Uyarlanan Karakterlerin Yaratıcısı: EVAN DAUGHERTY
Yazarlar: EVAN SPILIOTOPOULOS ve CRAIG MAZIN
Yönetmen: CEDRIC NICOLAS-TROYAN