Babalar ve Kızları – Fathers & Daughters

Baba ile kızı arasındaki büyük sevginin hikayesi…
23 EKİM’DE SİNEMALARDA

ÖZET: Fathers and Daughters, New York’ta yaşayan bir baba ile kızı arasındaki büyük sevginin hikayesi… Hikaye; 1980’lerde bir Pulitzer ödüllü, dul yazar olan Jake Davis’in, eşini kaybetmesi sonrasında yaşadığı ağır psikiyatrik hastalığa rağmen 5 yaşındaki kızını yetiştirme savaşını ve günümüzde 30 yaşına gelen Katie’nin bu dönemden kalma çocukluk travmalarıyla yüzleşmesini geçmiş ve günümüz arasında zaman geçişleri yaparak anlatıyor.
YAPIM HAKKINDA
Yönetmenliğini, “The Pursuit of Happyness (Umudunu Kaybetme)”, “Seven Pounds (Yedi Yaşam)” filmlerinin başarılı yönetmeni Gabriele Muccino’nun yaptığı, filmin başrollerinde Russell Crowe, Amanda Seyfried, Aaron Paul ve Diane Kruger yer alıyor.
Drama türündeki film, her iki tarafında kendi travmalarıyla savaştığı, bir baba ile kızı arasındaki güçlü ilişkiyi irdeliyor.
Özgün senaryosunu 2012 yılında Brad Desh’in kaleme aldığı senaryo için Gabriele Muccino; “Son derece duygusal ve bir o kadar karakterlerle ilişki kurmanın kolay olduğu, yaşayan-yaşatan içinde ölümün, kayıpların, kişisel korkuların yer aldığı bugüne kadar okuduğu en iyi senaryolardan biri olduğunu…” söylüyor.
Oyuncuların da özellikle senaryoyla çok güçlü bir bağı oluşmuş. Russell Crowe; “Senaryoyu okurken duygularını kontrol edemediğini, senaryonun çok duygusal olduğunu” belirtiyor. Senaryodan o kadar etkilenIenmiş ki kendini projenin içinde bulması kaçınılmaz olmuş.
Aynı şekilde Camoran rolüyle karşımız çıkan Aaron Paul de; “Senaryonun çok dürüst, saf ve etkileyici olduğunu” dile getiriyor. Katie rolünün Amanda Seyfried, babasınında Russell Crowe tarafından canlandıralacağını öğrenince çok heyecanlanıp projeyi hiç düşünmeden kabul etmiş.
Vizyon Tarihi: 23 Ekim 2015
Tür: Dram
Yönetmen: Gabriele Muccino
Oyuncular: Russell Crowe, Amanda Seyfried, Aaron Paul, Diane Kruger, Jane Fonda
Yapımcı: Voltage Films, Busted Shark
Senaryo: Brad Desch
Görüntü Yönetmeni: Shane Hurlbut
Müzik: Carter Paolo Buonvino
Yapım Yılı: 2015
Ülke: Amerika
Dil: İngilizce / Türkçe Altyazı
Süre: 116 dk.

Fragmanı izlemek için:

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=CGQ-w8OP0oY[/embedyt]