Takım: Mahalle Aşkına

BU SAHA HEPİMİZİN

İstanbul’da plazalar tarafından yutulmak üzere olan bir mahalle ve birbirinden farklı genç
insanları ortak bir hedef için birleştiren bir futbol takımı. Bazen eğlenceli bazen hüzünlü
hikayesiyle, iyinin kötüye karşı mücadelesinin filmi “TAKIM: Mahalle Aşkına!” 23 Ekim’de
vizyonda.

TAKIM: Mahalle Aşkına!
23 EKİM 2015’DE VİZYONDA

Ülkenin karışık gündeminde izleyenlere nefes aldıracak, içimizdeki umudu canlı tutacak film, babalarından miras kalan halı sahayı satmak istemeyen iki kardeşin hikayesini konu alıyor. Takım olmayı, zorluklara rağmen hayallerini oldurmak için çabalamayı ve mahalle dayanışmasını samimi ve eğlenceli bir dille anlatıyor.

Emre Şahin’in yönettiği ve İnan Temelkuran’la birlikte senaryosunu yazdığı “TAKIM: Mahalle Aşkına!” filminin başrollerinde Fırat Tanış, Yağız Can Konyalı ve Beyza Şekerci var. Başrol
oyuncularına son dönemin popüler oyuncuları Erkan Kolçak Köstendil, Uğur Uzunel, Özgür Emre Yıldırım, Ayça Erturan ile umut vaat eden genç oyuncular Kaan Turgut ve Yunus Emre Terzioğlu eşlik ediyor. Filmin genç kadrosunun yanı sıra Cezmi Baskın, Rozet Hubeş, Sinan Bengier ve Mehmet Özgür gibi sinemanın usta oyuncuları da var. Filmin sürpriz oyuncusu ise Afrikalı bir göçmeni canlandıran Pascal Nouma.

Ünlü ve ödüllü kamera arkası
Filmin kamera arkası ekibi de en az oyuncu kadrosu kadar güçlü. Yönetmenliğini Los Angeles’ta gerçekleştirdiği projelerle dünyanın pek çok festivalinden ödüller alan Emre Şahin’in üstlendiği filmin senaryosu, Bornova Bornova filmiyle 46. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde “En İyi Film Ödülü” alan İnan Temelkuran ve Emre Şahin’e ait. Filmin ses düzenlemesini ise Whiplash filmiyle 87. Akademi Ödülleri’nde “En İyi Ses Miksajı” dalında Oscar kazanan Craig Mann gerçekleştirdi. Filmin yüksek standartlarla çekilen futbol sahnelerinde aksiyon sahneleriyle ünlü görüntü yönetmeni Clint Lealos’un imzası var. Lealos; Discovery Channel, History Channel ve National Geographic gibi kanalların en sevilen programlarının görüntü yönetmenliğiyle tanınmış bir isim. Spark Film Collective ile KargaSeven Pictures ortak yapımı olan “Takım: Mahalle Aşkına”, 23 Ekim 2015’te izleyiciyle buluşacak.