Benim Çocuğum

İlk kez şubat ayında, İstanbul’da düzenlenen galayla seyirci karşısına çıkan ve büyük ilgi gören Benim Çocuğum, 07 Haziran Cuma gününden itibaren vizyona girecek.
Ayrıca 05 Haziran’da Avrupa Parlamentosu’nda özel gösterimi yapılacak olan film, ulusal ve uluslararası festivallerden de davet almaya devam ediyor.

İlk kez 19 Şubat Salı günü, İstanbul’da düzenlenen galayla seyirci karşısına çıkan ve büyük ilgi gören Benim Çocuğum isimli uzun metraj belgesel, 07 Haziran Cuma gününden itibaren sinemalarda gösterilecek. Muhafazakâr, homofobik, transfobik bir toplumda bir yandan aile, bir yandan da aktivist olmanın ne anlama geldiğini yeniden tanımlayan yedi ebeveynin deneyimlerinin aktarıldığı Benim Çocuğum’un dağıtımı M3 tarafından yapılacak. Yönetmenliğini Can Candan’ın, yapımcılığını Surela Film’in üstlendiği 82 dakikalık belgesel, 25 Mayıs Cumartesi günü Diyarbakır’da düzenlenen 3. Filmamed Belgesel Film Festivali’nde de Jüri Özel Ödülü aldı. Film, üniversite gösterimleri ve festivaller sayesinde bugüne kadar 7 bin 500’ü aşkın seyirciye ulaştı.
Çocukları lezbiyen, gey, biseksüel, trans bireyler olan bir grup anne babanın hikayelerini konu alan Benim Çocuğum, vizyona girmeden önce basın çalışanları ve sinema eleştirmenleri için gösterilecek.
Benim Çocuğum 05 Haziran’da Avrupa Parlamentosu’nda gösterilecek
Benim Çocuğum 05 Haziran Çarşamba günü, film ekibinin de katılımıyla Avrupa Parlamentosu’nda (AP) gösterilecek. Bir AB programı olan Sivil Düşün’ün sponsorluğundaki gösterim, AP Irkçılıkla Mücadele ve Çeşitlilik Grubu’nun (ARDI) evsahipliğinde, ‘LGBT Hakları Grubu’nun desteğiyle gerçekleştirilecek. Gösterimi AP Hollanda Milletvekili, ARDI Başkanı Emine Bozkurt ile AP İngiltere Milletvekili, LGBT Hakları Grubu Başkanı Michael Cashman sunacak.
Ulusal ve uluslararası festivallere kabul ediliyor
Film haziran ve temmuz ayı boyunca bir dizi festivale de konuk olacak. Benim Çocuğum 07 -11 Haziran’da Hindistan’ın Kerala şehrinde düzenlenecek olan 6. Kerala Uluslararası Belgesel ve Kısa Film Festivali’nde, 21 Haziran’da Londra’da düzenlenecek olan “Open City Docs Fest” Belgesel Film Festivali’nde, 21-30 Haziran’da Roma’da düzenlenecek olan 19. MedFilm Festivali’nde, 11-13 Temmuz’da yine Hindistan’da düzenlenecek olan Chennai Uluslararası Queer Film Festivali’nde, 22 Haziran-02 Temmuz tarihleri arasında Montreal’de düzenlenecek olan Montreal Dünya Filmleri Festivali’nde, 01-08 Ağustos tarihleri arasında Kıbrıs’ta düzenlenecek

olan 8. Limasol Uluslararası Belgesel Film Festivali’nde, 20-29 Eylül’de de Selanik’te

düzenlenecek olan 15. LGBTQ Filmleri Festivali’nde gösterilecek.
Filmin programına girdiği festivaller bunlarla sınırlı değil. Filmi vizyondan önce yakalamak

isteyen Türkiyeli sinemaseverler ise Benim Çocuğum’u 02 Haziran’da Documentarist Belgesel Film

Günleri’nde, 05 Haziran’da da Balıkesir Sinema Günleri’nde izleyebilecek.

Bir yanıt yazın