Benim Dünyam

Sessizliğin sese, karanlığın aydınlığa dönüştüğü bir film;
“BENİM DÜNYAM”
25 Ekim’de sinemalarda…

Yapımını TMC’nin, yapımcılığını Erol Avcı’nın yaptığı, yönetmenliğini Uğur Yücel’in üstlendiği “Benim Dünyam” filmi için geri sayım başladı.
Başrollerini Uğur Yücel ve Beren Saat’in üstlendiği, yılın beklenen filmi “Benim Dünyam” 25
Ekim’de vizyona giriyor. 1950’li yılların Büyükadası’nda, iki yaşındayken geçirdiği bir rahatsızlık nedeniyle hem kör hem sağır olan, bu nedenle hiçbir kavramı “bilmeyen”, çevresiyle tamamen uyumsuz bir çocuk olan Ela ile Ela’yı iyileştirebilmeye hayatını adayan Mahir Hoca’nın çarpıcı hikâyesini konu alan filmin afişi Emre Erdem tarafından hazırlandı.
Yazın ortasında kar yağdırdılar
Fragmanın yayınlanmasıyla birlikte büyük beğeni toplayan filmin çekimleri İstanbul ve Büyükada’da tamamlandı. Yaz aylarında çekilen filmin bir sahnesinde senaryo gereği kar
yağdırıldı. Marmara Üniversitesi Haydarpaşa Kampüsü’nde gerçekleştirilen çekimlerde özel kar makineleri kullanıldı. Filmin afişinde de yer alan fotoğraf bu sahnede çekildi.
Kadrosuyla dikkat çekiyor
Ela ve Mahir Hoca’nın siyahtan beyaza giden sıra dışı, umut, azim ve fedakârlık hikayesi “Benim Dünyam” filminin kadrosunda Uğur Yücel ve Beren Saat’in yanı sıra Ayça Bingöl, Turgay Kantürk, Hazar Ergüçlü, Erdal Küçük Kömürcü ve Yasemin Conka gibi başarılı oyuncular rol alıyor.

Çekimleri İstanbul ve Büyükada da tamamlanan filmde Beren Saat’in canlandırdığı Ela
karakterinin çocukluğunu Melis Mutluç oynuyor.
Hint yapımı “Black” filminden uyarlanan “Benim Dünyam”ın uyarlama senaryosunu Uğraş Güneş yazdı.
“Herkesten farklı bir dünya”
8 yaşına kadar hayatla ilgili hiçbir şey bilmeden yaşayan Ela ile aynı durumdaki ablasını trajik bir biçimde yitirdikten sonra hayatını engellilere adayan Mahir Hoca’nın yollarının kesişmesiyle siyahtan beyaza giden bu yolculuğunda sadece bir kelimeye yer yoktur: İmkansız…

Gösterim Tarihi: 25 Ekim 2013
Dağıtım: UIP Filmcilik
Yapım: TMC Film
Yapımcı: Erol Avcı
Yönetmen: Uğur Yücel
Senaryo: Uğraş Güneş, Can Yücel
Oyuncular: Uğur Yücel (Mahir Hoca), Beren Saat (Elâ), Ayça Bingöl (Elâ’nın annesi), Turgay Kantürk (Elâ’nın babası), Hazar Ergüçlü (Elâ’nın kardeşi).

Bir yanıt yazın