Çılgın Aptal Aşk – Crazy, Stupid, Love

ÇILGIN, APTAL AŞK

Kırklı yaşlarında, tutucu bir adam olan Cal Weaver’ın (Steve Carell) rüya gibi hayatı vardır: İyi bir işe, güzel bir eve, harika çocuklara sahiptir ve lise aşkıyla evlidir. Fakat eşi Emily’nin (Julianne Moore) kendisini aldattığını ve boşanmak istediğini öğrendiğinde “mükemmel” hayatı hızla tepetaklak olur.
Günümüzün bekarlar dünyasında, onlarca yıldır kimseyle flört etmemiş olan Cal, sudan çıkmış balığın canlı örneğidir. Boş olduğu akşamları yerel bir barda tek başına somurtarak geçiren talihsiz adam, yakışıklı çapkın Jacob Palmer (Ryan Gosling) tarafından himayesine alınır. Cal’in eşini unutması ve hayatını yaşamaya başlamasını sağlama çabası içindeki Jacob, Cal’in gözünü önündeki seçeneklere açar: Flörtçü kadınlar, erkeksi içkiler ve Supercuts ya da The Gap’te bulunamayacak bir stil anlayışı.
Cal ve Emily tamamen yanlış yerlerde olabilecek sevgiyi arayan yegane kişiler değildirler: Cal’in 13 yaşındaki oğlu Robbie (Jonah Bobo), 17 yaşındaki çocuk bakıcısı Jessica’ya (Analeigh Tipton) aşıktır. Jessica ise Cal için yanıp tutuşmaktadır. Hatta Jacob’ın her akşam yeni bir kadında izlediği yöntem bile, en iyi repliklerini kullanmasına rağmen Hannah’ya (Emma Stone) karşı etkisiz kalır. Jacob, Hannah’yı aklından bir türlü çıkaramamaktadır: Bunun nedeni belki de onun Jacob’ın profesyonelliğini ciddiye almayan ilk kadın olmasındandır.

Glenn Ficarra ve John Requa’nın yönettiği “Crazy, Stupid, Love”, Dan Fogelman’ın senaryosuna dayanıyor. Yapıcılığını Steve Carell ve Denise Di Novi’nin üstlendiği filmin başrol oyuncuları ise Steve Carell, Oscar® adayı Ryan Gosling (“Half Nelson”), Oscar® adayı Julianne Moore (“Far From Heaven”), Emma Stone, Jonah Bobo ve John Carroll Lynch. Filmde ayrıca Oscar® ödüllü Marisa Tomei (“My Cousin Vinnie”), Kevin Bacon, birçok platin plak sahibi Josh Groban, Liza Lapira ve Joey King de rol alıyor.
Filmin yönetici yapımcılığını David A. Siegel, Vance DeGeneres ve Charlie Hartsock gerçekleştirdi. Kamera arkası yaratıcı ekibi ise, görüntü yönetiminde Andrew Dunn, yapım tasarımında William Arnold, kurguda Lee Haxall ve kostüm tasarımında Dayna Pink’ten oluşuyor. Filmin müziği Christophe Beck ve Nick Urata’nın imzasını taşıyor.
Warner Bros. Pictures bir Carousel yapımı olan Di Novi Pictures filmi “Crazy, Stupid, Love”ı sunar. Filmin dağıtımını bir Warner Bros. Entertainment kuruluşu olan Warner Bros. Pictures gerçekleştirecek.

Resimler:

Bir yanıt yazın