Cin Günü

CİN GÜNÜ 29 MART’TA SİNEMALARDA

Film, Atalarından bugünlere kadar aynı aileye musallat olmuş bir Cin Kabilesinin, Baba kız ve annesini bilmedikleri ve tecrübe etmedikleri bir girdaba sokmasını anlatıyor.

Ailesine musallat olmuş bir Cin kabilesi Burhan’ın da peşini bırakmaz. Burhan İlyas efendinin yardımıyla çocuk yaşta bu kabileden kurtulur fakat yıllar sonra kızı Yağmur annesinin yaptığı bir hata sonucu pusuda bekleyen bu kabilenin tuzağına düşer. Annesi Nermin onu ailenin kadim dostu Ak Ana’nın köyüne götürmek ister ama Burhan bunu istememektedir. Nermin eninde sonunda Yağmur’u Ak Anaya götürür. Yağmur ona musallat olanlardan kurtulmak için ızdıraplı bir yola girmek üzeredir.

Senaristliğini ve yönetmenliğini Ayhan Al’ın üstlendiği Cin Günü, bir aile cin kabilesinin musallat olmasıyla yaşananları konu ediniyor. Ailesine musallat olan bir cin kabilesi, Burhan’ın da peşini bırakmaz. Kendisi kurtumayı başarsa da aradan geçen yılların ardından kızı Yağmur, annesinin yaptığı bir hata sonucu pusuda bekleyen bu kabilenin tuzağına düşer. Nermin kızının başına gelenlerden sonra onu kadim dostları Ak Ana’ya götürmek ister ancak Burhan buna karşı çıkar. Burhan’ın söylediklerini dikkate almayan Nermin, Yağmur’u Ak Ana’ya götürür. Kendisine musallat olan cin kabilesinden kurtulmaya çalışan Yağmur, ızdıraplı bir yola girmek üzeredir.

Yönetmen: AYHAN AL
Senaryo: AYHAN AL
Oyuncular: ELİF ERMAN, SEDA EMRE
Yapım: BPM FİLM
Yapım Yılı: 2024
Süre: 80 Dk.
Tür: KORKU
Vizyon Tarihi: 29 Mart 2024
CGV MARS DAĞITIM

YOUTUBE FRAGMAN LİNK