Sahipsiz – Surrogate

Sahipsiz – Surrogate

Yalnız bir anne olan Natalie, kızını evine dadanan hayaletten korumak için her şeyi yapmaya hazırdır. Gizemli bir şekilde hastalanan ve ailesinin yok olmasını engellemek için mücadele eden bekar bir anne ve hemşire Natalie’yi konu alıyor.

Avustralya yapımı Surrogate, Türkiye’de gösterime girdiği adıyla Sahipsiz filminin yönetmen koltuğunda ilk uzun metrajıyla David Willing oturuyor. Senaryosunu yönetmen Willing ile Beth King’in birlikte kaleme aldıkları filmin görüntü yönetmenliğini Ben Luck üstlenmiş. Müzikleri Mark Buys’ın imzası taşıyan filmin oyuncu kadrosunda ise Kestie Morassi, Jane Badler, Taysha Farrugia, Louise Siversen, Darcy Kent, Ellie Stewart, Matthew Crosby, Ellie Tevelis, Kate Cole, Jennifer Vuletic gibi isimler bulunuyor.

Filmin konusunu, hemşirelik yapan bekar bir anne olan Natalie’nin gizemli bir şekilde hastalanması sonrası gelişen olaylar oluşturuyor. Natalie bir gece çalışmakta olduğu hastaneden çıkıp eve giderken hasta bir kadınla karşılaşır. Kadının kimyasal içerek kendini öldürme girişimi sonrası onu hayata döndürme çabaları başarısız olur. Ertesi gece kanama ile uyandığında hastaneye kaldırılır. Doktorlar hamile olduğunu ve bebeğin nerede olduğunu sorarlar. Uzun zamandır cinsel hayatı olmayan kadın bu duruma anlam veremez. Açıklanamaz olayların yanı sıra Aile Bakanlığı’ndan bir görevli de Natalie’nin peşini bırakmayacaktır.

Yönetmen: David Willing
Oyuncular: Kestie Morassi, Jane Badler, Matthew Crosby
Senaryo: David Willing
Ülke: Avustralya
Yapım Yılı: 2022
Görüntü Yönetmeni: Ben Luck
Kurgu: John Balazs
Müzik: Mark Buys
Tür: Korku
Süre: 90 dakika
Vizyon Tarihi: 29 Mart 2024
Dağıtım: CJ ENM
İthalatçı: Bircan Film