Coco Chanel & Igor Stranvinsky – Büyük Aşk

Chanel markasının yaratıcısı Coco Chanel’in kendi markasını kurduğu ve 20.yy’a damgasını vuran Chanel No: 5 adlı parfümü oluşturduğu ilk yılları anlatan “Coco Chanel & Igor Stranvinsky – Büyük Aşk”, büyüleyici görsel atmosferi ile dikkat çeken, zemininde büyük bir aşk hikayesini barındıran tutkulu bir dönem filmi.

Chanel firmasının büyük katıkısı ile gerçekleştirilen filmde Coco’yu canlandıran aktris Anna Mouglalis’in filmde giydiği bütün kıyafetler, Coco Chanel’in gerçek hayatta giydiği ve de Chanel’in özenle saklanan bir koleksiyonundan izin alınarak kullanılan kıyafetlerdir. Chanel firmasının efsanevi tasarımcısı ve bugünkü patronu Karl Lagerfield’ın bizzat tasarladığı Coco temalı kıyafetler arasından özenle seçilen bir koleksiyonun kullanıldığı film, bu yönüyle de Chanel’in gerçek yaşamını yansıtmakta kusursuz bir atmosfer yakalıyor.

Chanel markasının uzun yıllar yüzü olan Anna Mouglalis halen Karl Lagerfeld’le, özellikle de parfüm reklamlarında firmayı temsil ediyor.

Konu:

Kariyerinin henüz başında olan Coco Chanel bir akşam Igor Stravinsky adlı Rus bestecinin hazırladığı bir operanın ilk gösterimine gider. Çağı için fazla modern bulunan eser, seyirci tarafından yuhalansa da Coco müzisyenin notaları arasında yatan dehayı fark eder ve Stravinsky’den çok etkilenir. Ancak ünlü besteci evlidir ve çocukalrı vardır. Ekim devriminden sonra Rusya’dan kaçan ve Fransa2da mülteci olarak yaşayan Stravinsky’ye ve ailesine evini açar. 20yy.’a damgasını vuracak bu iki figür arasında fırtınalı bvir aşk yaşanmaya başalr. Stravinsky’nin Fransa’daki hayatı giderek bir çıkmaza sürüklenirken, Coco yaşadığı aşkın da etkisiyle kariyerinde yükselişe geçer ve efsanevi No:5 adlı parfümü oluşturur…

Gösterim Tarihi: 16 Ekim 2009
Dağıtım: Tiglon Film
İthalat: Bir Film
Yönetmen: Jan Kounen
Yapım: Fransa, 2009
Oyuncular: Mads Mikkelsen, Anna Mouglalis, Anatole Taubman, Natacha Lindinge

Resimler:

Bir yanıt yazın