Dadaş

Dadaş’ın Hikayesi: Dadaş, devletin önemli bir konumunda memurdur. Mafya’ya savaş açan devlete misilleme olarak Dadaş ve ailesi hedef alınır. Ailesini bir saldırıda kaybeder. O saldırıda kendisi de ağır yaralanır. Mucize eseri kurtulur. Saldırıda ağır yaralandığı için devlet tarafından malulen emekliliğe sevk edilir.

Dadaş bu olaylardan dolayı hırslanır, hızla zaman içinde toparlanır ve Çeçenistan’a gider. Orada aldığı eğitimler sonucunda Ortadoğu ülkelerinde birçok operasyona katılır. Bu görevlerden başarıyla dünyada adından söz ettiren Dadaş, seçimlerden sonra gelen yeni hükümetten teklif alır. Ülkede bulunan ve tespit edilen ajanlara karşı temizlik operasyonlarına katılarak büyük başarılar sağlar.

Mafya örgütlerinden sonra istihbarat servislerinin hedefi haline gelen Dadaş, sevdiklerini birer birer kaybetmenin acısıyla, ülkesine hizmet etmenin arasında büyük bir savaş vermektedir.

Dadaş, kendisine ulaşmak isteyen Rus asıllı tetikçiden Bakanı kurtarabilecek midir?

Gösterim Tarihi: 13 Mayıs 2016
Dağıtım: Özen Film
Yapım: Hançer Yapım
Yapım Yılı: 2016
Süre: 90 dakika
Tür: Aksiyon
Yönetmen: Selim Kemal Dağlı
Oyuncular: Murat Yıldırım (Dadaş), Ümit Acar (Sergio), Yılmaz Şerif (Muhtar), Halit Karaata (Davut), Ulvi Yiğit (Azad), Volkan Bora Dilek (Sedat), Barbaros Levent Seçkin (Dmitrow), Olga Fabrikova (Olga),