Dehşetin Yüzü 2 – The Nun II

DEHŞETİN YÜZÜ 2 – THE NUN II

8 Eylül’de Korku Seansı evreninin en büyük kötülüğü #TheNun2 (#DehsetinYuzu2) ile geri dönüyor.

New Line Cinema, 2 milyar dolarlık dev Korku Seansı Evreni’nin en yüksek hasılat yapan filmi “Dehşetin Yüzü”nün hikayesinde bir sonraki bölüm olan korku gerilim filmi “Dehşetin Yüzü 2″yi sunar.
Yıl 1956, yer Fransa. Bir rahip öldürülür. Bir kötülük yayılmaktadır. Dünya çapında hit olan filmin devamı, Rahibe Irene’in şeytan rahibe Valak ile bir kez daha yüz yüze gelmesini konu alıyor.
Rahibe Irene rolüne geri dönen Taissa Farmiga’ya (“The Nun”, “The Gilded Age”) Jonas Bloquet (“Tirailleurs”, “The Nun”), Storm Reid (“The Last of Us”, “The Suicide Squad”), Anna Popplewell (“Fairytale”, “The Chronicles of Narnia” üçlemesi) ve (“Dehşetin Yüzü”ndeki rolünü yeniden üstlenen) Bonnie Aarons’ın yanı sıra yetenekli bir uluslararası oyuncu kadrosu eşlik ediyor.

Michael Chaves’in (“The Conjuring: The Devil Made Me Do It”) yönettiği filmin senaryosunu Ian Goldberg ile Richard Naing (“Eli”, “The Autopsy of Jane Doe”) ve Akela Cooper (“M3GAN”, “Malignant”) kaleme aldılar. Filmin hikayesi Cooper’a, içinde yer alan karakterler ise James Wan ve Gary Dauberman’a ait.
Safran Company’den Peter Safran ve Atomic Monster’dan James Wan daha önceki tüm “Korku Seansı” filmlerinde olduğu gibi filmin yapımcılığını ortaklaşa üstlendiler. “Dehşetin Yüzü 2”nin uygulayıcı yapımcılığını ise Richard Brener, Dave Neustadter, Victoria Palmeri, Gary Dauberman, Michael Clear, Judson Scott ve Michael Polaire gerçekleştirdiler.
Chaves’e kamera arkasında eşlik eden isimler şöyle: Görüntü yönetiminde Tristan Nyby (“The Conjuring: The Devil Made Me Do It”, “The Dark and the Wicked”), yapım tasarımında Stéphane Cressend (“Les Vedettes”, “The French Dispatch”), kurguda Gregory Plotkin (2022 yapımı “Scream”, “Get Out”), görsel efektler yapımında Sophie A. Leclerc (“Finch”, “Lucy”) ve kostüm tasarımında Agnès Béziers (“Oxygen”, “The Breitner Commando”). Filmin müziği besteci Marco Beltrami’nin (2022 yapımı “Scream”, ”Venom: Let There Be Carnage”) imzasını taşıyor.
Korku Seansı Evreni dünya çapında 2 milyar dolardan fazla hasılatla sinema tarihinin en yüksek hasılat yapan korku serisidir. Serinin filmlerinden dördü dünya çapında 300 milyon doların üzerinde (“Dehşetin Yüzü” 366 milyon dolar; “Korku Seansı 2” 322 milyon dolar; “Korku Seansı” 320 milyon dolar; “Annabelle: Kötülüğün Doğuşu” 307 milyon dolar) ve diğer yedisi ise 200 milyon doların üzerinde hasılat elde etti. “Dehşetin Yüzü” dünya çapında 366 milyon dolardan fazla hasılatla serinin en çok kazanan filmi oldu.

Film Özeti: The Nun’da yaşanan olaylardan dört yıl sonra Rahibe Irene, yaşadığı travmayı atlatmaya çalışır. Bu sırada garip olaylar ve açıklanamayan ölümlerle ilgili söylentiler yayılmaya başlar ve kısa süre sonra Irene, iblisle ilk karşılaştığı manastıra geri çağrılır. Tuhaf olayları araştırmaya başlayan Rahibe Irene, Valak’ın geri döndüğünü ve her zamankinden daha güçlü olduğunu keşfeder. Rahibe Irene korkularının üstüne gidip, iblisle yüzleşmelidir.
Yönetmen: Michael Chaves
Oyuncular: Jonas Bloquet, Storm Reid, Taissa Farmiga
Tür: Korku
Süre: 1 sa 50 dk
Vizyon Tarihi: 08 Eylül 2023
Firma: TME Films