Dinozorlarla Yürümek – Walking With Dinosaurs

“DİNOZORLARLA YÜRÜMEK”
20 ARALIK’TA SİNEMALARDA!

Sinema tarihinde ilk defa izleyici, dinozorların dünyayı yönettiği zamanları gerçekten görme ve hissetme şansını yakalayacak. Dinozorlarla Yürümek, aileler için çok sürükleyici ve büyük ekran bir macera. Zavallı bir dinozor olan Paçi’nin bütün zorluklara göğüs gerdiği destansı hikâyesine tanık olurken; dinozorları hiç görmediğiniz kadar yakından görme, tanıma fırsatı bulacaksınız.
Buz Devri kadar komik, inanılmaz eğlenceli ve çok güleceğiniz esprilerle bezenmiş muhteşem bir yolculuk hikâyesi “Dinozorlorla Yürümek” 20 Aralık’ta beyazperdede seyircisiyle buluşuyor.
Paçi’nin kahramanlıkları ve tuhaflıkları bütün çağlar için aynı, ama aynı zamanda o, kendi zamanının bir ürünü, o dönemde yaşıyor – Mesozoik dönemin sonları, bizim zamanımızdan 70 milyon yıl öncesi, şimdilerde bizim Alaska dediğimiz yerde.

70 MİLYON YIL ÖNCESİNDEN BİR HİKÂYE VE BİR KAHRAMAN
Şimdilerde bir ABD eyaleti olan Alaska’nın 70 milyon yıl önceki, Mesozoik dönemin sonundaki haline dönmek, ‘Dinozorlarla Yürümek’ filmi yapımcıları için hayli zorlu bir hedef oldu. Yine, küçük sevimli bir dinozorun diğerlerinden farklı, sayısız maceralarını gözlerinin önüne getirmeleri gerekti.
“Dinozorlarla yürümek” bir dinozorun hayatı ve maceralarıyla ilgili ve bunu çekebilmemiz için dünyanın en ücra yerlerine gitmemiz gerekti” diyor Alaaddin, Beauty and the Beast, The Little Mermaid ve TRON animasyonlarında da çeşitli görevlerde yer almış yönetmen Barry Cook. Şimdi ise “Dinozorlarla yürümek” ile çok çok uzaklarda, çok çok eskide kalmış bir dünyayı olağanüstü bir canlılıkla getiriyor.
Dinozorlarla Yürümek’te Neil Nightingale de yönetmenlik görevini üstleniyor. O, doğayı hiç görmediğiniz bir gözle beyaz perdeye aktaran bir yapımcı. “Dinozorların döneminden beri, hayatın temel değerleri hiç değişmedi.” diyor sanat yönetmeni olduğu BBC’nin ticari içeriğinin geliştirilmesine öncülük eden Nightingale. “Neyse ki aç gorgozorlar tarafından yenme kaygımız yok, fakat izleyici Paçi’nin hayatta kalma derdini ve bu kaygılarını ayırt edebilecek. Bu küçük yavruyu, çevresini kontrol etmeyi öğrenirken ya da yiyecek bulmaya çalışırken yüzleşeceği tehlikelerle tanıyacağız.” diyor.
Milyonlarca yıl boyunca yaşayan dinozorlara odaklanan Dinozorlarla Yürümek filminde, T. Rex ve Gorgozor korkusuzluklarıyla tüm yaş grubundan çocuklara güzel anlar yaşatacak.
“Çocuklar dinozorları sever, Dinozorlarla Yürümek filmini de çok sevecekler çünkü film çok sıcak, çok eğlenceli ve çok gerçek. Gezegenimizin en ilginç canlıları olan dinozorlar dört buçuk milyon yıl kadar yaşadılar ve onlardan sonra hiç bu kadar heybetli canlılarla karşılaşmadık. Onlara ithaf edilen bir filmi hakettiklerini düşünüyorum. Dinozorlar çok korkunç olsalar da hiçbir şehir efsanesinde korku öğesi olarak kullanılmadı, bu da onların ne kadar saygın olduklarının kanıtıdır. Dinozorlarla Yürümek filmini beyaz perdeye taşırken, izleyicinin gerçek dünyadan kopmamaları, filmin içine girmelerini istedik ve bunu başardık.” diyor Neil Nightingale.
Kahramanımız Paçi hayatta kalmak için çok büyük çabalar sarf etmek zorunda olan bir dinozor. İçindeki korkusuzluk ve cesaret onu Kahraman yapabilecek güçte.
Patçi’nin hayatında en önemli rolü ise babası Bulldust oynuyor. Güçlü ve saygı değer olan Bulldust oğlunun tek kahramanı ve rol modeli.
Dinozorlarla Yürümek 3D izleme seçeneği ve her yaştan izleyici kitlesine hitap eden hikâyesiyle büyük beğeni toplayacak!

KÜNYE
Vizyon Tarihi: 20.12.2013
Yönetmen: Barry Cook, Neil Nightingale
Senaryo: John Collee
Görüntü Yönetmeni: John Brooks
Türkçe Seslendirme: Umut Tabak (Alex), Arda Aydın (Paçi), Emrullah Uzun (Huysuz), Gizem Gülen (Cimcime)
İthalat: 20th Century Fox
Dağıtım: Tiglon
Süre: 87 dk

Fragmanı izlemek için:

http://bit.ly/1guyiW4

Bir yanıt yazın