Kedi Özledi

Ünlü yönetmen Mustafa Şevki Doğan yepyeni bir sinema filmiyle sinema severlerle buluşmaya hazırlanıyor.Kedi Özledi adlı sinema filmi Mustafa Şevki Doğan’ın uzun süredir üzerinde çalıştığı üçlemenin ilk filmi.Romantik Komedi dalında çekilen film, 20 Aralık’ta vizyona giriyor .
İlker Ayrık, Algı Eke, Selim Erdoğan, Açelya Elmas, Erkan Seven, Burcu Biricik ve Oya Aydoğan’ın rol aldığı Kedi Özledi filminin yapımcılığını Avşar Film, senaryosunu Baykut Badem ve Filiz Ekinci, yönetmenliğini Mustafa Şevki Doğan üstleniyor.Kadir(İlker Ayrık) ile Kıymet’in (Algı Eke) traji komik aşk hikayeleri filmde komik ama bir o kadar da dramatik bir dilde işleniyor.
Filmin konusu kısaca şöyle :
Kadir ve Kıymet, otuzlu yaşlarda, birbirlerini gerçekten çok seven iki sevgilidir. Kadir özel bir hastanede anestezist, Kıymet ise modacı olarak çalışmaktadır. Üniversite bittikten sonra tanışmışlar, kısa sürede birbirleri için yaratıldıklarının farkına varmışlar ve ilişkileri başlamıştır.
Kadir, birlikteliklerinin ilk yıllarında sokakta bulduğu yavru bir kediyi Kıymet’e hediye etmiştir. Kıymet ve Kadir, bu yavru şirin kediyi aşklarının bir sembolü olarak görmüş ve adını da ‘AŞK’ koymuşlardır. Kendi aşklarını büyüttükleri gibi kedileri Aşk’ı da büyütmüşlerdir. Aşk şimdilerde epey iri bir kedi görünümü almıştır.
Arkadaşları Kadir ve Kıymet arasındaki ilişkiye imrenmektedir. Çevrelerindeki insanlara göre Kıymet ve Kadir’in ilişkisi sadakat, saflık ve sevgi anlamında ideal bir ilişkidir. Ne var ki arkadaşları arasında imrenilerek gösrerilen bu ilişki Kadir’in çapkınlıklarıyla ünlü arkadaşları tarafından sarsılmaya başlamıştır. Anlık verilen bazı kararlar Kadir ile Kıymet’i işin içinden çıkılmaz bir yola sürüklemektedir.

KEDİ ÖZLEDİ
KÜNYE
YÖNETMEN : MUSTAFA ŞEVKİ DOĞAN
YAPIMCI : ŞÜKRÜ AVŞAR
GENEL KOORDİNATÖR : MURAT ÇİÇEK
UYGULAYICI YAPIMCI : MURAT KAHRAMAN ÖZALP
SENARYO : BAYKUT BADEM – FİLİZ EKİNCİ
MÜZİK : PİNHANİ
GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ : BERKAN ÖZTRAK
KURGU : SEDAT KARADENİZ
GENEL SANAT YÖNETMENİ : ŞAKİR DEMİRPEHLİVAN
YARDIMCI YÖNETMEN : ERAY KOÇAK
OYUNCULAR
KADİR : İLKER AYRIK
KIYMET : ALGI EKE
MELOŞ(KIYMET TEYZE) : OYA AYDOĞAN
ERKAN : ERKAN SEVER
METE : SELİM ERDOĞAN
BOĞAÇ : SOYDAN SOYDAŞ
LALE : BURCU BİRİCİK
EBRU : AÇELYA ELMAS
TÜPÇÜ : BAYKUT BADEM
GÜLÜMSER (KADİR ANNE) : SÜREYYA KÜÇÜK
SUAT (KADİR BABA) : ERMAN OKAY

[flickr-gallery mode=”photoset” photoset=”72157638389530054″]

Bir yanıt yazın