Emanet

Emanet 8 Mart’ta Sinemalarda

Senaryosunu Haluk Özenç’in yazdığı, yönetmenliğini Ali İlhan’ın üstlendiği Emanet, geçmişi sırlarla dolu olan bir adam ve ailesinin hayatına odaklanıyor. Geçmişi sırlarla dolu olan Orhan Usta, dağılmak üzere olan ailesiyle birlikte onlara ait olmayan bir emaneti korumaya çalışır. Her şeylerini kaybettikleri bu süreçte Orhan ve ailesi, birbirlerini yeniden bulur.

“EMANET”, Geçmişi sırlarla dolu oto tamircisi Orhan Usta’nın ve dağılmak üzere olan ailesinin, kendilerine ait olmayan bir “emaneti” korumak pahasına, her şeyini kaybettikleri ama birbirlerini yeniden buldukları 24 saatin hikayesidir.

Konu: Uçsuz bucaksız bir bozkırın ortasında zeki mizah öğeleri ile harmanlanmış bir aile draması ve aksiyonla bezeli filmde kendi deyimiyle “kazanırken kaybeden”, geçmişi sırlarla dolu Orhan Usta’nın ve çocuklarının hikâyesi, başlarda bir aile draması gibi gözükse de gizemli bir kızın onlara getirdiği “Emanet”le sonsuza kadar değişiyor. “Emanet”in asıl sahibinin de ortaya çıkmasıyla olaylar işin içinden çıkılması zor bir hal alıyor.

Yönetmen: Ali İlhan
Senaryo: Haluk Özenç
Oyuncular: Mustafa Üstündağ, Tuvana Türkay, Turgay Tanülkü, Gürgen Öz
Yağmur Uzunoğlu, Kenan Ciniviz, Ayşen Nergis, Buğra Soykan
Şevval Aldırmaz, Levent Sülün
Yapım: Genç Yapım
Yapım Yılı: 2023
Tür: Dram, Aksiyon
Süre: 97 dakika
Gösterim Tarihi: 08 Mart 2024
Dağıtım: CGV Mars Dağıtım

Fragman: