Issız Ev – The Rental

ISSIZ EV – THE RENTAL

ÖZET: Okyanus kıyısında kaçamak yapan iki genç çift, ilk bakışta mükemmel gözüken kiralık evlerinin sahibinin onları gözetliyor olabileceğinden şüphelenmeye başlar. Çok geçmeden kutlama amaçlı bu hafta sonu gezisi uğursuz bir havaya bürünür, en derin sırlar açığa çıkar ve dört eski arkadaş birbirlerini hiç görmedikleri bir gözle görmeye başlar. Alison Brie, Dan Stevens, Jeremy Allen White ve Sheila Vand, Dave Franco’nun (NEIGHBORS, IF BEALE STREET COULD TALK, THE DISASTER ARTIST) yönetmenliğe adım attığı bu rahatsız edici ve sofistike gerilim filminde rol alıyor.

YÖNETMEN: DAVE FRANCO
YAZAN: DAVE FRANCO VE JOE SWANBERG
OYUNCULAR: Alison Brie – Dan Stevens – Jeremey Allen White – Sheila Vand
Süre: 88 Dakika
Tür: Korku
Gösterim Tarihi: 10 Haziran 2022
Dağıtım: TME Films

“Issız Ev – The Rental” yazısını okumaya devam et

Tam Sana Göreyim – I’m Your Man

TAM SANA GÖREYİM (I’M YOUR MAN)

Netflix’in Emmy ödüllü dizisi UNORTHODOX’un yönetmeni Maria Schrader’in TAM SANA GÖREYİM (I’M YOUR MAN) filminin başrollerinde Maren Eggert (DENEY), GÜZEL VE ÇİRKİN (Beauty and the Beast), EUROVISION, MÜZEDE BİR GECE filmleriyle yıldızı parlayan, DOWNTON ABBEY dizisiyle tanıdığımız Dan Stevens ve TONI ERDMANN’ın ödüllü oyuncusu Sandra Hüller yer alıyor. Maren Eggert hayranlık uyandıran bir performans sergileyerek bu yıl Berlin’de En İyi Oyuncu Ödülü’nü kazandı.

Konu: Alma bilimsel çalışmalarına devam etmek için patronun isteği üzerine ilginç bir deneye katılmayı kabul eder. Deney de şudur; tamamen kendi zevklerine ve karakterine göre kodlanmış yapay zekaya sahip robot Tom ile 3 hafta geçirmesi gerekmektedir. Alma, sadece onu mutlu etmek için tasarlanan bu robota başlarda pek ısınamasa da hayatının aşkını mı bulmuştur aslında?

“Tam Sana Göreyim – I’m Your Man” yazısını okumaya devam et

Vahşetin Çağrısı – Call of The Wild

Jack London’ın efsanevi macerası Vahşetin Çağrısı’nın sinematik uyarlaması ömür boyu unutulmayacak bir görsel deneyim vadediyor. Twentieth Century, Kaliforniya’daki evinden sökülüp “1890’ların Altına Hücum” yıllarında Kanada Yukon’unun egzotik ve vahşi hayatına dikilmişcesine; mutlu hayatı tepetaklak olan koca yürekli köpek Buck’ın hikayesini tüm canlılığıyla ekrana getiriyor. Bir posta dağıtım köpeği, kızak takımının en yeni çaylağı – ki daha sonra lideri olacak olan- Buck, bu dünyadaki gerçek yerinin ne olduğunu keşfetmesine ve kendinin efendisi olmasına yol açacak olağandışı bir yaşlanma yolcuğuna başlıyor.

Belki de tüm hikaye 1903 yılında kısa bir roman yayınlamasından hemen önce, Jack London’ın Buck adlı bir köpekle ilgili macera filmi “Saturday Evening Post” dergisinde serileştirilmesiyle başladı. 47 dile çevrilen bu eser, klasik Amerikan edebiyatının kalıcı bir örneği olduğu için hiçbir zaman baskısı tükenmiş bir eser olmadı.

“Vahşetin Çağrısı – Call of The Wild” yazısını okumaya devam et

İlişki Durumu: Açık İlişki – Permission

“İLİŞKİ DURUMU: AÇIK İLİŞKİ” – “PERMISSION”

ÖZET
Amerikan sinemasının önemli karakter oyuncularından Rebecca Hall ile romantik filmlerin aranan ismi Dan Stevens’ın başrollerde yer aldığı İLİŞKİ DURUMU: AÇIK İLİŞKİ (PERMISSION)’da, Anna ve Will saf ve temiz bir aşk yaşamaktadır. Birbirlerinin ilk ve tek aşklarıdır. Will tam Anna’ya evlilik teklif etmek üzereyken arkadaşları, hayatlarını birlikte geçirmeye karar vermeden önce, bir süre başka birileriyle çıkmalarını önerir. Birbirlerinin güvenlerini sınayacak olan çift, bu testi geçebilecek midir?

Yönetmen: Brian Crano
Yapımcılar: Rebecca Hall, Margot Hand, Giri Tharan, Joshua Thurston “İlişki Durumu: Açık İlişki – Permission” yazısını okumaya devam et