Suyun Sesi – The Shape of Water

FOX SEARCHLIGHT PICTURES
Sunar

A DOUBLE DARE YOU Yapımı

A GUILLERMO DEL TORO Filmi

Usta hikaye anlatıcı Guillermo del Toro’dan, başka bir dünyaya ait, 1962 dolaylarında Soğuk Savaş dönemi Amerika’sının zemininde yer alan masal Aşkın Gücü geliyor. Çalıştığı yüksek güvenlikli devlet laboratuvarında izole bir hayat yaşıyordur yalnız Elisa (Sally Hawkins). Elisa ve meslektaşı Zelda(Octavia Spencer) gizli bir deney keşfettiğinde hayatları sonsuza dek değişir. Oyuncular arasında Michael Shannon, Richard Jenkins, Doug Jones ve Michael Stuhlbarg bulunuyor.

“Su o sırada onu tutan ne ise onun şeklini alır ve su çok nazik olabilse de, aynı zamanda evrendeki en güçlü ve yumuşak güçtür. Bu aynı zamanda da sevgi, değil mi? Sevgiyi hangi şekle koyarsak onun halini alır, ister bir erkek ister bir kadın ya da canlı olsun. ”
–Guillermo del Toro on AŞKIN GÜCÜ “Suyun Sesi – The Shape of Water” yazısını okumaya devam et

Jack Reacher

JACK REACHER

Bir Tom Cruise Prodüksiyonu

Konu: En çok ilgi uyandıran kahramanlardan biri, eski askeri polis Jack Reacher (Tom Cruise), The New York Times’ın çok satanlar listesinde yer alan yazar Lee Child’ın romanından beyaz perdeye geliyor.

Beş kişi usta bir nişancı tarafından sadece altı el ateş edilerek öldürülür ve tüm deliller gözaltındaki şüpheliyi göstermektedir. Sorgulamada şüphelinin söylediği tek bir şey vardır: “Jack Reacher’ı bulun!”. Böylelikle gerçeği bulmak adına Jack Reacher’ı, şiddet konusunda yetenekli ve saklayacak bir sırrı olan beklenmedik bir düşmanla karşı karşıya getiren sıra dışı bir kovalamaca başlar.

PRODÜKSİYON NOTLARI

Sıradan bir kasabada, sıradan bir günde, günlük hayatlarına devam eden beş kişi, rastgele açılan ateş sonucu yaşamlarını yitirir. Tüm deliller tek bir adamı işaret etmektedir: Eski asker olan eğitimli bir keskin nişancıyı. Adam çabucak tutuklanıp gözaltına alınır.

Tutuklu, geçirdiği sorgu maratonuna rağmen hiçbir şey söylemez, sadece itiraf yerine bir kağıda gizemli bir istek yazar: JACK REACHER’I BULUN. “Jack Reacher” yazısını okumaya devam et

Kibarca Öldürmek – Killing Them Softly

2012 CANNES FİLM FESTİVALİ YARIŞMA FİLMİ
Bir Andrew Dominik filmi
KİBARCA ÖLDÜRMEK,21 ARALIK’TA SİNEMALARDA

SİNOPSİS
Kibarca Öldürmek, kendini akıllı zanneden üç saf adamın yüksek bahisli bir mafya kart oyununu soyması ile başlıyor ve onları yakalaması için tutulan profesyonel kiralık katil Jackie Cogan’ın başından geçenleri anlatıyor.
Film, 2012 Cannes Film Festivali’nde yarışma filmleri arasında yer aldı. Brad Pitt’in kariyerinde ilk kez kiralık katil rolünde yer aldığı Kibarca Öldürmek, George V. Higgins’in “Cogan’s Trade” adlı romanından uyarlama.

YAPIM NOTLARI
Yönetmenin Görüşü – Andrew Dominik
“The Friends of Eddie Coyle”filmini televizyonda izlediğimde, hemen karakterlerin, durumların ve diyalogların gerçekliğine kendimi kaptırdım. İnternetten George V. Higgins hakkında araştırma yaptım ve 20 yıldır Boston’da savcılık yaptığını öğrendim. “Kibarca Öldürmek – Killing Them Softly” yazısını okumaya devam et

Kanıma Gir – Let Me In

KANIMA GİR / LET ME IN

KONU

12 yaşındaki Owen içine kapanık, okulda Kenny ve arkadaşları tarafından ezilen bir çocuktur. Bir akşam yan dairelerine Abby isimli küçük bir kız ve babası taşınır. Abby sadece geceleri evlerinin bahçesinde görülür. Yakında zamanda Owen ve Abby arasında bir arkadaşlık başlar, Abby, Owen’a okulda kendisine kötü davranan Kenny ve arkadaşlarından intikamını alması için öğütler vermektedir. Fakat kasabadaki şüpheli cinayetleri, Abby’nin babası olduğunu düşündüğü adamın Abby’e kan temin etmek için işlediğini ve Abby’nin de eski bir vampir olduğunu öğrenince arkadaşlıkları hem korkuya hem de sevgiye dönüşecektir. “Kanıma Gir – Let Me In” yazısını okumaya devam et

Ye Dua Et Sev – Eat Pray Love

YE DUA ET SEV
“Eat Pray Love”

YAPIM BİLGİLERİ

“Eat Pray Love/Ye Dua Et Sev”in baş kahramanı Liz Gilbert (Julia Roberts) bir yandan kendi gerçek iç dünyasını yeniden keşfedip, onunla tekrar bağ kurarken, bir yandan da dünyayı meraklı gözlerle gezmeyi arzu eden modern bir kadındır. Boşanmasının ardından bir yol ayrımına gelen Gilbert, işinden bir yıllığına izin alarak, karakterine hiç uymayan bir şekilde güvenli limanından çıkacak, hayatını değiştirmek için her şeyi riske atacaktır. Harikulade ve egzotik seyahatleri sırasında, İtalya’da yemek yemeğinin yalın zevkini, Hindistan’da duanın gücünü, ve son olarak, beklenmedik bir şekilde, Bali’de ise içsel huzur ile aşkın dengesini yaşar. İlham verici gerçek bir hikayeye dayanan “Eat Pray Love/Ye Dua Et Sev” insanın kendini serbest bırakıp dünyayı görmesinin gerçekten de birden fazla yolu olduğunu kanıtlıyor.

Columbia Pictures bir Plan B Entertainment yapımı olan “Eat Pray Love/Ye Dua Et Sev”i sunar. Filmin başrollerini Julia Roberts, James Franco, Richard Jenkins, Viola Davis, Billy Crudup ve Javier Bardem paylaşıyor. Ryan Murphy’nin yönettiği filmin yapımını Dede Gardner, yönetici yapımcılığını ise Brad Pitt, Stan Wlodkowski ve Jeremy Kleiner üstlendi. Senaryosunu Ryan Murphy ile Jennifer Salt’un kaleme aldığı “Eat Pray Love/Ye Dua Et Sev” Elizabeth Gilbert’ın kitabına dayanıyor. Filmin görüntü yönetimi ASC’den Robert Richardson, yapım tasarımı Bill Groom, kurgusu Bradley Buecker, kostüm tasarımı Michael Dennison, müziği ise Dario Marianelli’nin imzasını taşıyor. Filmin müzik amirliğini PJ Bloom gerçekleştirdi.  “Ye Dua Et Sev – Eat Pray Love” yazısını okumaya devam et