Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı – The Secret Life of Pets

Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı
Yapım Bilgisi
Illumination Entertainment ve Universal Pictures, beşinci animasyon sinema filmi işbirliği olan, her gün sahipleri işe veya okula gittikten sonra evcil hayvanların hayatlarını konu alan Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı filmini sunar.
Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı filminde komedi yıldızları LOUIS C.K. (TV’den Louie, Trumbo), ERIC STONESTREET (TV’den Modern Family) ve KEVIN HART (Ride Along serisi, Central Intelligence) Max, Duke ve Snowball rolleriyle ilk kez bir sinema filminde rol alıyorlar. Filmde ayrıca JENNY SLATE (Zootopia, TV’s Parks and Recreation) Gidget rolüyle, ELLIE KEMPER (Unbreakable Kimmy Schmidt, Bridesmaids) Katie rolüyle, LAKE BELL (TV’den Children’s Hospital, In a World) Chloe rolüyle, DANA CARVEY (Wayne’s World serisi, TV’den First Impressions) Pops rolüyle, HANNIBAL BURESS (Neighbors serisi, TV’den Broad City) Buddy rolüyle, BOBBY MOYNIHAN (TV’den Saturday Night Live) Mel rolüyle, STEVE COOGAN (Minions, Night At the Museum) Ozone rolüyle ve ALBERT BROOKS (Finding Dory, TV’den Weeds) Tiberius rolüyle yer alıyor.
Telaşlı bir Manhattan apartman dairesinde asıl gün evcil hayvanlar için iki ayaklı sakinlerin okula ve işe gitmesinden sonra başlar. O zaman evcil hayvanlar, tüm çizgileri ve tüyleriyle dokuz beş arası rutinlerine başlar, birbirleriyle takılırlar, sahipleriyle ilgili küçük düşürücü hikayeler anlatırlar, daha iyi atıştırmalıklar alabilmek için sevimli şekillere bürünürler ve Animal Planet’i realite kanalı gibi izlerler.
Binanın bir numaralı köpeği Max (C.K.), kıvrak zekalı bir Terrier’dir. Sahibi Katie’nin (Kemper) evreninin merkezinde olduğuna emindir. Ama sahibi pasaklı, başkalarıyla ilişkilerinde sıfır yetenekli, koca bir pislik olan melez Duke’u (Stonestreet) eve getirdiğinde şımartılmış hayatı altüst olur. İsteksiz ikili kendilerini New York’un kötü caddelerinde bulduğunda farklılıklarını bir yana bırakarak tüylü ama kurnaz tavşan Snowball’a (Hart) karşı birlik olurlar. Snowball, sahipleri tarafından terk edilmiş bir ordu evcil hayvandan bir ordu kurarak insanlığa karşı durumu tersine çevirmeyi amaçlamaktadır. Ayrıca Katie akşam yemeği saatinde eve dönmeden yeniden eve dönüştürmektedirler.
Illumination Entertainment kurucusu ve CEO CHRIS MELEDANDRI ile uzun zamandır ortağı olan JANET HEALY—birlikte sevilen Despicable Me serisi, gişe rekortmenleri Minions ve Dr. Seuss’un Lorax’ı gibi filmleri de yapmışlar – yönetmenliğini CHRIS RENAUD’un yaptığı, ortak yönetmenliğini YARROW CHENEY’nin yaptığı, CINCO PAUL & KEN DAURIO ve BRIAN LYNCH’in yazdığı filmin yapımını gerçekleştirmiştir.
Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı’nda yaratıcı liderlerinin hepsi son Illumination hitinde birlikte çalışarak yıldızlarla dolu bir film yapmışlar. Yapım tasarımcı ERIC GUILLON, sanat yönetmeni COLIN STIMPSON, planlama süpervizörü RÉGIS SCHULLER, compositing süpervizörü CÉLINE ALLEGRE, ışık süpervizörü THIERRY NOBLET, karakter animasyonu başı JULIEN SORET ve JONATHAN DEL VAL, CG süpervizörü BRUNO CHAUFFARD, efektler süpervizörleri SIMON PATE ve MILO RICCARAND, baş editör KEN SCHRETZMANN, ekibe Oscar ödüllü besteci ALEXANDRE DESPLAT’ı da almışlar.

YAPIM HAKKINDA

Hikaye: Manhattan’ın kalbinde şımarık Terier Max’ın kendisini sahiplenen Katie ile ideal bir ilişkisi vardır. Ta ki geniş yürekli Katie, eve sokaktan kurtardığı başka bir köpeği – devasa, tüylü, asi, melez Duke’u getirene kadar. Katie, Max’e Duke’un yeni erkek kardeşi olduğunu söylediğinde Max çok şaşırır. Özellikle de Duke, yeni kardeşiyle bu rahat yaşamı birlikte paylaşacaklarını düşünerek hemen Max’ın oyuncaklarında ve yatağında hemen özgürce davrandığında.
Güvensiz Max, alanını korumaya çalışırken aslında zor zamanlar geçirmiş tatlı bir köpek olan Duke da Max’in tersliğini anlamaz ve Max’in kendisinden kurtulmaya çalışmasından dolayı endişe duyar. Duke’un bildiği tek şey daha yeni kaçmış olduğu barınağa geri dönemeyeceğidir.
Bu çatışma sokaklara taşar ve sonunda kendilerini bir hayvan kontrol arabasından kilitli bir halde barınağa giderken bulurlar. Ama sevimli ama tehlikeli tavşan, sahipleri tarafından terk edilmiş ve kendilerine Dışlanmış Evcil Hayvanlar diyen evcil hayvanlar çetesinin lideri Snowball, bir çete üyesini kurtarmak için arabaya girdiğinde Max ve Duke özgürlükleri için pazarlık etme fırsatı bulduklarını görürler.
Snowball karşılığında evcil hayvanlar çetesine hizmet etmelerini ve kanalizasyondaki inlerde, kendilerini terk etmiş insanlardan intikam alma planıyla onlarla birlikte yaşamalarını ister.
Snowball, Max ile Duke’un sevdikleri ve lüks içinde yaşadıkları bir sahipleri olduğunu keşfeder ve New York şehrinde kendilerini takip etmeleri için çetesini görevlendirir. Hayatta kalmak için içgüdülerine güvenmek zorunda kalan bu bir araya gelmesi kardeşler şehir ormanının vahşiliği içinde yollarını bulmaları ve Katie eve dönemeden önce güvenli bir şekilde eve dönmeleri gerekmektedir.