Evim – Home

 EVİM

Kendi halkı tarafından kovalanan ve dünyamıza gelen sevimli ziyaretçi Of, yolculukta olan maceracı Lüle ile beklenmedik bir arkadaşlık kurar. Beraber bir dizi komik maceradan sonra Of farklı olmanın ve hatalar yapmanın insanlığın bir parçası olduğunu anlar. Birlikte EVİM kelimesinin anlamını keşfederler.

EVİM EKİBİ

Tim Johnson EVİM’i “kıyamet sonrası, uzaylı istilası dostluk komedisi yolculuğu animasyonu” olarak tanımlıyor. Ama hepsinden çok EVİM, dünyalarına ait olmayan iki karakterin birlikte şaşırtıcı bir şekilde ortak yönlerini bulması hakkında diyor Johnson. “Bu bir dostluk filmi olsa da aslında kültürlerin çarpışmasının ortaya çıkardığı mükemmel anlayışın Of ve Lüle arasındaki dostluğu filizlendirmesi hakkında.” diye açıklyor Johnson.
“Of için Lüle bir düşman ancak birlikte serüvenlerine devam ettikçe birçok ortak özelliklere sahip olduklarını fark ediyorlar” diye ekliyor Of’u seslendiren Jim Parsons.
“Nerede ve kimde dostluğu bulabileceğinizi asla bilemezsiniz” diye devam ediyor Emmy ödüllü The Big Bang dizisinin yıldızı. “İnsanlarla ya da sizden çok da farklı olmayan ve uzaklardan gelen bir ziyaretçi ile beklenmedik dostluklar kurmak sadece bir olasılık değil, bir gereklilik”
Of ve Lüle gezegenler arası bir dostluğa sahip. “İkisi de çok farklı dünyalardan ancak birbirlerine çok benziyorlar” diyor Lüle’yi seslendiren müzik yıldızı ve 7 Grammy ödülü sahibi Rihanna. “Ortak yönlerini zamanla keşfediyor ve çok iyi bir dostluk kuruyorlar”.
Johnson EVİM’i beyaz perdeye taşımasını, beş ve yedi yaşlarındaki çocuklarına okuduğu Adam Rex’in eseri The True Meaning of Smekday’e bağlıyor. Çocuklar hikayeye bayılınca Johnson üzerinde büyük etki bırakıyor. “Çocuklarıma iki bölüm okudum ve daha sonra dayanamayıp gece 2’ye kadar kitabı bitirdim. Hikaye çok uçlarda ve komik bir arkadaşlık üzerine, karakterler çok canlı ve eğlenceli”
Rex’in desteği ile Johnson, senarist Tom J. Astle,Matt Ember ve yapımcı Mireille Sorie, Suzanne Buirgy ile birlikte hikayeye ve karakterlere can veriyor. Ancak orijinal hikayenin ruhuna sadık kaldıklarını söylüyor.
Kitapta ve filmde ana tema Of ve Lüle’nin arasındaki dostluk. Of gerçek mutluluğa ulaşmış bir Buf. Buflar gezegenimizi nazikçe istila eden coşkulu ziyaretçiler.
Ancak Of sıradan bir Buf değil. Zeki ve çalışkan ancak arkadaşlık kurmakta sıkıntılar çeken bir Buf. “ Of iyi bir Buf olmak için tasarlanmış biri değil” diye ekliyor Johnson. Buflar birbirini görmezden gelen yaratıklar. Arkadaşları, komşuları ve ailelere sahip değiller. Ancak OF bu tip şeylere sahip olmak için can atıyor”
“Of, Bufların başına gelen en iyi şeyin dünyaya gelmek olduğunu düşünen pozitif düşünceli birisi. Ona göre insanlık çaresizce onlara ihtiyaç duyuyor” diyor Suzanne Buirgy.
“Buflar tek yönlü yaratıklar” diye ekliyor Parsons. “Hepsi tek tip bir akla sahip fakat Of felsefeye inanan ve olabilecek en iyi Buf olmaya çalışan birisi. Halkının aksine Of iyi zaman geçirme peşinde”