Eyyvah, eyvah ki ne eyvah

Ata Demirer gerçekten bu işi tam anlamıyla kıvırdı. Geçtiğimiz yıl birincisi sinemalarda oynayan Eyvah Eyvah ,filmi adeta gişe rekoru kırarak yaklaşık 3.5 milyon sinema seyircisini sinema salonlarına çekmeyi başarınca ikinci film için kolları sıvayan Ata Demirer, yine dört dörtlük bir işe imzasını atmış. Anadolu insanın sımsıcak duyguları, şehir hayatında unutulan dostluklar, yardımlaşmalar ve o güzelim Çanakkale’nin şahane görüntüleri birde sanatçının lanse ettiği “ Fasulye” şarkısı ile “Abe Kaynana” şarkıları da birleşince nefis bir film ortaya çıkıvermiş. Şahane müzikler içerisinde eşinizle birlikte çoluk çocuk bol, bol kahkaha atmak istiyorsanız bu filmi kaçırmayın derim. Hele ki bu zamanda geçim sıkıntısından adeta çatacak yer arayanlar, iki saat boyunca bol, bol gülmek o doyumsuz Çanakkale’nin Geyikli beldesinin nefis görüntülerini izlemek isteyenler üzerlerindeki stresi atmak isteyenler  Eyyvah Eyvah 2, yi sakın kaçırmayın. Filmde bol, bol çalan bir başka şarkı ise  “Al kızını koy çuvala salla, salla vur duvara” adlı şarkı. Bu şarkıyı ben ilk kez Küçükköy’de bir düğün salonunda duymuştum sene 1978 veya 79 yılları idi. Bu şarkı o dönemler de düğün salonlarında çalınan bir şarkı idi aradan yıllar geçti ve o şarkı şimdilerin en hit şarkısı oluverdi. Hakan Algül’ün yönettiği ve Ata Demirer, Demet Akbağ, Özge Borak Şakrak ile Salih Kalyon’un oynadığı Eyyvah Eyvah 2, 07 Ocak 2011’da UIP Filmcilik dağıtımıyla BKM Film tarafından vizyona çıkarılıyor.
Babası Ali Rıza Şeker’i bulan Hüseyin için artık halledilmesi gereken tek bir şey kalmıştır, o da Geyikli’deki sevdalısı hemşire Müjgan’a kavuşmak ve Firuzan’ın hediye ettiği yüzüğü verip Müjgan’ın kalbini kazanmak.
Film, Firuzan, Hüseyin’in babası Ali Rıza Şeker, Hüseyin’in yolunu gözleyen dedesi ve ninesinin yeni hikâyesini yine klarnet eşliğinde anlatıyor.

Bu hafta gösterime giren diğer filmler ise ; Çayan Demirel’in yönettiği belgesel film 5 No.lu Cezaevi 1980 – 1984, 07 Ocak 2011’de Surela Film Yapım dağıtımıyla Surela Film Yapım tarafından vizyona çıkarılıyor.
Danis Tanovic’in yönettiği ve Miki Manojlovic, Boris Ler, Mira Furlan ile Jelena Stupljanin’in oynadığı Güzel Bir Hayat Düşlerken (Cirkus Columbia), 07 Ocak 2010’da Tiglon Film dağıtımıyla Bir Film tarafından vizyona çıkarılıyor.
Mehmet Tanrısever’in yönettiği ve Mürşit Ağa Bağ, Tarık Tanrısever, Engin Yüksel ile Mesut Çakarlı’nın oynadığı Hür Adam: Bediüzzaman Said Nursi, 07 Ocak 2011′de Özen Film dağıtımıyla Feza Film tarafından vizyona çıkarılıyor.
İyi Seyirler.

Bir yanıt yazın