Fantastik Canavarlar: Dumbledore’un Sırları – Fantastic Beasts: The Secrts of Dumbledore

Fantastik Canavarlar: Dumbledore’un Sırları

Warner Bros. Pictures’tan “Fantastik Canavarlar: Dumbledore’un Sırları/Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore”, J.K. Rowling tarafından yaratılan Büyücülük Dünyası’nın (Wizarding World™) en yeni macerası.
Profesör Albus Dumbledore (Jude Law), güçlü Karanlık büyücü Gellert Grindelwald (Mads Mikkelsen)’ın, büyücülük dünyasını kontrol etmek için harekete geçtiğini bilmektedir. Tek başına onu durduramayacağından, bir Büyüzoolojist olan Newt Scamander (Eddie Redmayne)’i, büyücüler, cadılar ve cesur bir fırıncıdan oluşan bir takımı yönetmekle görevlendirir. Bu tehlikleli görev için eski ve yeni canavarları biraraya getiren takım, Grindelwald’ın büyümekte olan takipçileriyle ile çarpışacaklardır. Ama, riskler bu kadar yüksekken, Dumbledore daha ne kadar kenarda kalabilir ki?

Film Oscar ödüllü Eddie Redmayne (“The Theory of Everything”) liderliğindeki, iki kez Oscar adaylığı bulunan Jude Law (“Cold Mountain,” “The Talented Mr. Ripley”), Ezra Miller, Dan Fogler, Alison Sudol, Callum Turner, Jessica Williams, Katherine Waterston, ve Mads Mikkelsen’den oluşan bir oyuncu kadrosuna sahip.
“Fantastik Canavarlar: Dumledore’un Sırları”nı David Yates, J.K. Rowling’in senaryosundan uyarlanan ve J.K. Rowling & Steve Kloves tarafından yazılan senaryondan yönetti. Filmin yapımcıları; David Heyman, J.K. Rowling, Steve Kloves, Lionel Wigram ve Tim Lewis. Yönetici yapımcılar; Neil Blair, Danny Cohen, Josh Berger, Courtenay Valenti ve Michael Sharp.
Filmin kamera rakasındaki yaratıcı ekibinde yer alan isimler şöyle sıralanıyor; yapım tasarımcısı George Richmond (“Rocketman,” “Kingsman: The Golden Circle”), üç kez Oscar ödülü kazanan yapım tasarımcısı Stuart Craig (“The English Patient,” “Dangerous Liaisons,” “Gandhi,” “Harry Potter” “Fantastic Beasts” filmleri) ve yapım tasarımcısı Neil Lamont (“Solo: A Star Wars Story,” “Rogue One: A Star Wars Story”), dört kez Oscar ödülü kazanan kostüm tasarımcısı Colleen Atwood (“Chicago,” “Memoirs of a Geisha,” “Alice in Wonderland,” “Fantastic Beasts and Where to Find Them”), ve Yates’in uzun süredir çalıştığı editör Mark Day (“Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald,” son dört “Harry Potter” filmi). Müzikler dokuz kez Oscar ödülü adaylığı bulunan James Newton Howard (“News of the World,” “Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald,” “Defiance,” “Michael Clayton,” “The Hunger Games” filmleri)’a ait.
Warner Bros. Pictures bir Heyday Films Production yapımı, bir David Yates filmi, “Fantastik Canavarlar: Dumbledore’un Sırları”nı sunar. Dünya çapında 7 Nisan 2022’den itibaren gösterime girecek film, Kuzey Amerika’da 15 Nisan 2022’de sinemalarda gösterime girecek. Dünya çapında belirli sinemalarda ve IMAX’te Warner Bros. Pictures tarafından dağıtılacak film Türkiye’de de 15 Nisan 2022’de vizyona girecek.