Frankenstein: Ölümsüzlerin Savaşı – I Frankenstein

I FRANKENSTEIN
FRANKENSTEIN: ÖLÜMSÜZLERİN SAVAŞI

SİNOPSİS
200 yıl önce Dr. Frankenstein tarafından yaratılan Adam (Aaron Eckhart), hala hayattadır ve kendisini insanlığın kaderini belirleyecek büyük bir savaşın ortasında bulur. İnsan ırkını yok etmeye çalışan zebaniler çok büyük bir tehlikedir. Adam sahip olduğu güçlerle, bu savaşı insanlık için kazanmaya çalışacaktır.
PRODÜKSİYON NOTLARI
Darkstorm Studio’nun çizgi romanından uyarlanan filmin yönetmen ve senaristi Stuart Beattie. Hikâye Aaron Eckhart, Bill Nighy, Yvonne Strahovski, Miranda Otto, Jai Courtney gibi ünlü isimlerle hayat buluyor.
I Frankenstein çizgi romanının yaratıcısı Kevin Grevioux’un senaryo çalışmalarında Beattie ile birlikte çalışmasının yanında, filmde rol alması da dikkat çekici. Frankenstein: Ölümsüzlerin Savaşı için klasikleşmiş olan hikâye ve karakterlerin çağdaş dünyaya adaptasyonları uzun süren çalışmalar sonucu farklı kollardan birçok ismin buluşmasına neden oldu. Yönetmen Stuart Beattie’nin yanında; The Wolverine, Underworld: Rise of
the Lycans filmlerinin başarılı Görüntü Yönetmeni Ross Emery, Yapım Tasarım’da Michelle McGahey (Tomorrow, When the War Began) ve Kostüm Tasarımda Cappi Ireland bunlardan sadece bir kaçı. Gotik ve modern dünyayı karakterlerle bütünleştirebilmek için çekimler Melbourne’da başladı. Yapım ekibinin pre-production sürecinde karakterlere ek olarak en çok üstünde durdukları konu çekim mekanları oldu. Bölgenin mimari ve coğrafi
yapısının hikâyeye fazlaca elverişli olması 18.Yüzyıl’da başlayan filmin günümüz zamanına geçişlerinin rahatça sağlanabileceği için burayı tercih ettiler. The Hobbit filminin ünlü makyaj süpervizörleri Nick Nicolaou & Paul Katte ve ekipleri filmdeki kötü karakterler yani zebanilerin makyajlarını oldukça uzun uğraşlarla tamamladılar. 1000’in üzerinde görsel efektin kullanıldığı filmde, gotik yaratıkların ve özellikle Gargoyle’ların yaratım sürecinde Gotik Mimari Tarih’ten ve geleneksel Gargoyle heykellerinden yararlanıldı.

Aksiyon sahneleri ile dikkat çeken filmin çekimlerinde kullanılan kamera ise Red Epic, Panavision Primo Lenses.

Yönetmen
Stuart Beattie
Yapımcılar
Gary Lucchesi
Tom Rosenberg
Türü
Aksiyon, Bilim Kurgu
Oyuncular
Aaron Eckhart
Yvonne Strahovski
Jai Courtney
Bill Nighy
Yapım Yılı / Süre
2013 / 93 dk.
İthalat / Dağıtım
Pinema
“İyinin ve Kötünün Efsanevi Savaşı Geri Dönüyor!”
Vizyon Tarihi: 24.01.2014

Bir yanıt yazın