Gece Takibi – Run All Night

GECE TAKİBİ “RUN ALL NIGHT”
22 Mayıs’ta Sinemalarda.

Warner Bros. Pictures başrollerini Oscar adayları Liam Neeson (“Schindler’s List”, “Non-Stop”) ile Ed Harris’in (“Pollock”, “The Hours”) paylaştığı, Jaume Collet-Serra’nın (“Non-Stop”) yönettiği aksiyon gerilim “Run All Night/Gece Takibi”ni sunar.

Bir zamanlar Mezar Kazıcı olarak bilinen Brooklyn mafyası ve tanınmış tetikçi Jimmy Conlon (Neeson) hayatının zor bir dönemindedir. Uzun süredir mafya babası Shawn Maguire’ın (Harris) en iyi dostu olan Jimmy artık 55 yaşındadır ve geçmişindeki günahları ve de 30 yıldır kendisinin bir adım gerisinde olan azimli polis dedektifi (Vincent D’Onofrio) peşini bırakmamaktadır. Son zamanlarda, Jimmy’nin teselli bulabildiği adeta tek yer viski bardağının dibidir.

Fakat Jimmy’nin görüşmediği oğlu Mike (Joel Kinnaman) hedef haline geldiğinde, Jimmy’nin seçtiği suç ailesi ile uzun zaman önce terk ettiği kendi ailesi arasında bir tercih yapması gerekir. Mike kaçıştayken, Jimmy’nin geçmişteki hataları için belki de tek kefareti, oğlunu kendisini bekleyen kesin sondan kurtarmaktır… yani namlunun yanlış tarafında olmaktan. Artık güvenli hiçbir yer olmadığı için, Jimmy’nin tam olarak kime sadık kalacağını çözmek ve nihayet doğru kararları verip veremeyeceğini görmek için bir gecesi vardır.

“Run All Night/Gece Takibi”nin başrollerini Liam Neeson, Joel Kinnaman (“The Girl with the Dragon Tattoo”), Vincent D’Onofrio (“The Judge”), Oscar adayı Nick Nolte (“Warrior”, “Affliction”, “Prince of Tides”), Bruce McGill (“Ride Along”), Genesis Rodriguez (“Identity Thief”) ve Oscarlı Common (“Selma”) ile Ed Harris paylaşıyor. Oyuncu kadrosunda, ayrıca, Boyd Holbrook (HBO yapımı “Behind the Candelabra”) ve Holt McCallany (“Gangster Squad”) yer alıyor.

Collet-Serra’nın yönettiği filmin senaryosu Brad Ingelsby’ye (“Out of the Furnace”) ait. Filmin yapımcılığını Roy Lee (“The Departed”), Brooklyn Weaver (“Out of the Furnace”ın yönetici yapımcısı) ve Michael Tadross (“Gangster Squad”, “Sherlock Holmes”); yönetici yapımcılığını ise John Powers Middleton (TV dizisi “Bates Motel”) ve Collet-Serra gerçekleştirdi.

“Run All Night/Gece Takibi”nin kamera arkası ekibi görüntü yönetiminde Martin Ruhe (“The American”), yapım tasarımında Sharon Seymour (“Argo”), kurguda Dirk Westervelt (“Journey to the Center of the Earth”) ve kostüm tasarımında Catherine Marie Thomas’tan (“The Heat”) oluşuyor. Filmin müziği Tom Holkenborg’un (Junkie XL) (“300: Rise of An Empire”) imzasını taşıyor.