Kayıp Nehir – Lost River

LOST RİVER / KAYIP NEHİR

Ünlü oyuncu Ryan Gosling’in ilk yönetmenlik denemesi olan KAYIP NEHİR, Amerika’daki emlak krizi hakkında gerçeküstü bir masal. Bekar bir anne olan Billy, evini kaybetmek üzereyken acil para ihtiyacını karşılamak için esrarengiz bir gece kulübünde çalışmaya başlar. Billy’nin oğlu Bones ise yıkılan şehrin kalıntılarını satmaya çalışırken insanları bıçağı ile parçalamaktan çekinmeyen acımasız Bully’nin hedefi olur. Bu fantastik dünyanın tek kurtuluşu ise yıllar önce nehir suları altında kalan bir parçayı su yüzüne çıkarmaktır. Şehir kahramanını beklerken herkes kendi kaderine itiraz edecektir.

Dario Argento’dan Mario Bava’ya, David Lynch’ten Harmony Korine’a çeşitli kült yönetmenlere referanslarla dolu olan film Cannes Film Festivali’nde “Belirli Bir Bakış Bölümü”nde yarışmaya hak kazanmıştı. İstanbul Film Festivali’nde “Mayınlı Bölge” bölümünde yer alan filmin başrollerinde ise Christina Hendricks, Iain De Caestecker, Saoirse Ronan ve Eva Mendes gibi yıldızlar yer alıyor.

Yönetmen: Ryan Gosling
Oyuncular: Christina Hendricks, Saoirse Ronan,  Iain De Caestecker,  Matt Smith, Eva Mendes  Yapımcı: Marc Platt,  Ryan Gosling,  Adam Siegel,  Michel Litvak,  David Lancaster
Senaryo: Ryan Gosling
Görüntü Yönetmeni: Benoit Debie
Kurgu: Valdís Óskarsdóttir, Nico Leunen
Müzik: Johnny Jewel
Yapım Yılı: 2014
Ülke: A.B.D
Süre: 95 dk.
Vizyon Tarihi: 22 Mayıs 2015