Geceler Bizim – Wir Sind Die Nacht – We Are The Night

Constantin Film sunar
Bir Christian Becker/Rat Pack Film Production
Celluloid Dreams Ortaklığı ile
Bir  Dennis Gansel  Filmi (“The Wave”)
GECELER BİZİM (WE ARE THE NIGHT)

Genç Zengin Güzel Dayanılmaz ve Ölümsüz

ÖZET
20 yaşında genç bir Berlin’li olan LENA (Karoline Herfurth) küçük ve sevimli bir hırsızdır. Gece işlerinden birinde bir underground klüpte 250 yaşındaki LOUISE (Nina Hoss) ile tanışır. Yaşı sizi aldatmasın … Muhteşem güzelliktebir cadı olan Louise Lena’nın uğradığı underground klübün sahibi ve 3 kişilik azılı bir dişi vampir üçlüsünün elebaşıdır. Bu üçlünün diğer üyeleri vahşi bir çocuk olan NORA (Anna Fischer) ve zarif CHARLOTTE’tur (Jennifer Ulrich). Louise buküçük hırsıza ilk görüşte aşık olmuş ve ona sonsuz yaşamın hediye etmeye karar vermiştir. Fakat her şeyin bir bedeli vardır…. Ölümsüzler için bile….

WE ARE THE NIGHT ödüllü yönetmen Dennis Gansel (NAPOLA – BEFORE THE FALL) ve popular yapımcı  Christian Becker (WICKIE AND THE MIGHTY VIKINGS, HUI BUH – THE GOOFY GHOST, THE VEXXER) bir araya
getiriyor.

İki isim daha önce 2000 yılında bir araya geldikleri diğer yapım bir TV gerilim projesi olan  “The Phantom” (2000) ve bir çok ödüllü filmin yanında 2008 Sundance Festivalinin açılış filmi olan THE WAVE (2007) ile de tanındılar. Bu yıl Halloween zamanında başarılı ikili tekrar bir araya gelerek seksi ve adrenalin yüklü yeni bir yapıma imza attılar. WE ARE THE NIGHT için senarist Jan Berger (THE DOOR, A DIFFERENT LEAGUE, FC VENUS) ile bir araya gelen Dennis Gansel dişi vampirlerin dünyasına girerek onların kuralsız hayatlarını ve durdurulamaz kan arzularını sinemaya taşıdı.

2009 Ekim ayında çekimleri yapılan filmde Teufelsberg, Plänterwald ve Tiergarten Tunnel gibi  Berlin’in bir çok noktası set olarak kullanıldı.

Vampirler sonsuza dek yaşarlar… Ve bazen bu sonsuz hayatı beyazperdeye taşımak düşündüğünüzden de daha zor olabilir. Berlin’de yaşayan kadın vampirlerin hikayesi ise epik bir masal olabileccek kadar ilgi çekicidir…”Bu filmi yapma fikri henüz 23 yaşındayken aklıma kazıdığım bir projeydi,” diyor senarist yönetmen  Dennis Gansel, “Sinemalarda gösterime girecek hale gelmesi ise 37 yaşıma girmemi bekledi.”

İki öğrenci olan ve aynı evi paylaşan iki genç Dennis Gansel ve Christian Becker filmin hikayesini o yıllarda geliştirdiklerini anlatıyorlar. Her ikisi de Münih Film Okulunda okumaktadırlar. Ve ilk kısa filmlerini o yıllarda (1994) THE WRONG TRIP birlikte yapmışlardır. Kısa filmleri büyük başarı kazanan o yılların hit filmlerinden biri olan SUDDEN DEATH filminin 700 kopyasının önünde sinemalarda gösterilmiş ve büyük beğeni kaanmıştır. Bu başarı iki genç sinemacının arkadaşlıklarının perçinlenmesine yaramış ve ondan sonra yedi yıl sürecek başarılı bir iş ortaklığının temellerini atmıştır.

Gösterim Tarihi: 10 Haziran 2011
Dağıtım: Özen Film
Oyuncular: Karoline Herfurth, Nina Hoss, Jennifer Ulrich, Anna

Fischer, Max Riemelt
Yapımcı: Christian Becker
Senaryo: Jan Berger,  Dennis Gansel
Yönetmen: Dennis Gansel

Oyuncular
Lena               Karoline Herfurth
Louise            Nina Hoss
Charlotte        Jennifer Ulrich
Nora              Anna Fischer
Dedektif Tom Serner Max Riemelt
Dedektif Lummer    Arved Birnbaum
Lena’nın Annesi    Steffi Kühnert

Yapımcılar
Yönetmen        Dennis Gansel
Senaryo            Jan Berger, Dennis Gansel’in “The Dawn” adlı eserinden
Yapımcı           Christian Becker
DoP                  Torsten Breuer
Yürütücü Yapımcı    Oliver Nommsen, Bernhard Thür
Yapım Müdürü         Uli Fauth
Makyaj                   Georg Korpás, Irina Tübecke-Bechem, Dörte Dobkowitz
Kostüm                  Anke Winckler
Kurgu                    Ueli Christen

Bir yanıt yazın